[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

دلایل خواب آلودگی در طول روز که شما را آزار می‌دهد ، روزنامه شیراز نوین

اگر در طول روز احساس خواب آلودگی می‌کنید دلایل مختلفی مانند خروپف، دمای نامناسب اتاق و... می‌تواند باعث بروز خواب آلودگی شود.
به گزارش بهداشت نیوز، اگر مشکل خواب آلودگی در طول روز شما را آزار می‌دهد و دلیل قانع کننده‌ای برای آن پیدا نکرده‌اید ادامه مطلب را مطالعه کنید:
1- خروپف‌های شبانه
اولین علتی که باید  درباره خواب آلودگی در نظر بگیرید ‌این است که در طول شب گذشته دچار خروپف شده‌اید. خروپف کردن در واقع نوعی اختلال خواب محسوب می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در خواب خروپف می‌کنید روز بعد مدام خواب آلوده هستید، بنابراین بهتر است درباره همه علائم اختلالات خواب تحقیق کنید.
2- زیاد به سرویس بهداشتی می‌روید
اگر نیمه‌های شب چند بار بیدار می‌شوید و ‌این اتفاق به طور متوسط هر شب تکرار می‌شود، حتماً به پزشک‌ مراجعه کنید. ممکن است وجود یک عفونت خفیف در دستگاه ادراری شما ‌این مشکل را برای‌تان به وجود آورده باشد.
3- دمای اتاق نامناسب می‌باشد
میزان گرما و سرمای اتاق در کیفیت خواب شما مؤثر است. اتاق‌تان باید نه گرم باشد و نه سرد.
4- بدن خود را بیدار کنید
صبح‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه بیرون نروید. وقتی شما صبحانه می‌خورید انگار بدن‌تان را از خواب بیدار کرده‌اید.
5- عمیق نفس بکشید
حتماً یک فعالیت ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در برنامه صبح‌ خود قرار دهید. تحرک و ورزش صبحگاهی حتی اگر یک پیاده‌روی ساده باشد، می‌تواند بدن شما را فعال و سرحال کند.
6- دوش گرفتن به شما کمک می‌کند
دوش گرفتن صبحگاهی می‌تواند خواب را از بدن شما بیرون کند اما آب حمام خیلی داغ نباشد. صبح‌ها دوش بگیرید و سرحال شوید. بهتر است که صبحانه را بعد از دوش گرفتن نوش جان کنید که بدن‌تان گرم شود. قبل از بیرون رفتن حتماً موهای‌تان را خوب خشک کنید تا سرما نخورید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی