[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

با شعور مردم بازی نکنید، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور با بیان اینکه در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بسیار بدی شد، گفت: در این مدت به نظام، مردم و کارگزاران نظام ظلم‌های بسیار بدی شد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیروز در جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه ایام مهم انتخابات برای مردم در پیش روست، اظهار کرد: انتخابات همیشه به طور طبیعی و برخی از مواقع غیرطبیعی حواشی و مسائلی را به همراه دارد. اما اساس انقلاب ما برای این بود که یک نظام اسلامی سر کار باشد که بخش مهم آن اخلاق است. نظام اسلامی برای این درست شد که اخلاق حاکم شود، اما متأسفانه در این روزها این بخش صدمه جدی دیده است.
وی افزود: آغاز اخلاق راستگویی و وفای به عهد است و این است که حقیقت‌ها را تحریف نکنیم. حقیقت که هیچ حداقل واقعیت‌هایی که روی زمین اجرا و عمل شده را تحریف نکنید. اگر خدای نکرده واقعیت‌ها بر عکس و ناصحیح گفته شود و اذهان مردم را به گونه ای مشوش کند که نسبت به اصل نظام مشوش شوند، اخلاق زیر پا گذاشته شده است. انتخابات مهم است اما اخلاق از انتخابات 
مهم‌تر است.
رئیس جمهور با بیان اینکه مردم سالاری بخش دیگری از ماجرای انتخابات است، تأکید کرد: توجه و نگاه به مردم و جدی گرفتن مردم بسیار مهم است. ما که نمی‌توانیم با افکار عمومی مردم و حضور مردم شوخی کنیم. ما باید مردم را به طور واقعی به انتخابات دعوت کنیم. در همه مراحل انتخابات از روز ثبت نام تا روزی که آرا خوانده و اعلام می‌شود و تا روز تنفیذ و تحلیف باید مردم سالاری حاکم باشد و همه جا باید نقش مردم واقعی و پررنگ باشد. وقتی می‌گوییم مردم، یعنی مردم باید احساس امید کنند تا از نظام و کشور دفاع کنند. مردم باید ببینند نظام برای آنها ارزش واقعی قائل است.
وی اضافه کرد: در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بسیار بدی شد؛ یک مورد آن را مقام معظم رهبری درباره احراز نشدن صلاحیت‌ها اشاره فرمودند. که ایشان هم دستور دادند باید جبران شود. حالا این که جبران شد یا نه مسئله دوم است. اما به هر حال جفاهای فراوانی شد که بدترین جفا جفای به خود نظام است. اگر بناست تمام ۴۲ سال گذشته زیر سؤال برود و همه‌اش بگوییم نقض قانون، فساد، زیر پا گذاشتن حقوق، اجرا نکردن مصالح مردم و اقدامات بر خلاف مصلحت کشور و جامعه صورت گرفته، پس چرا اصلاً 
انقلاب کرده ایم.
روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: حالا اگر از دوره امام(ره) که حکومت شکل خاصی داشت و رئیس جمهور و نخست وزیر یک سری وظایفی داشتند بگذریم، بعد از اصلاح قانون اساسی که همه اختیارات اجرایی در اختیار رئیس جمهور قرار داده شد، ما چند دوره انتخابات داشته ایم و این جوری که می‌گوییم انگار همه‌اش ایراد داشته است؛ پس انقلاب چیست؟
روحانی افزود: از یک طرف دارد به نظام ظلم می‌شود و از یک طرف دارد به مردم ظلم می‌شود. اینکه می‌گویید هیچ کاری در ۸ سال گذشته نشده دارید به مردم ظلم می‌کنید. کشاورزی، صنعت، بخش زیادی از زیرساخت‌ها و فضای مجازی در دست مردم است. وقتی می‌گویید کاری نشده یعنی ملت کاری نکرده است؛ چرا به ملت توهین می‌کنید.
رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: ۴میلیون کشاورز، ۴میلیون کاسب و ۱۵میلیون کارگر در این مدت کارهای خوبی کردند. اما می‌گویید همه اینها بد بوده است؛ در حالی که بخش مهمی از کار کشور در اختیار همین کشاورزان و کاسبان و کارگران است. از طرفی ظلم و جفا به کارگزاران نظام صورت گرفت. دولت که یک نفر نیست؛ صدهاهزار نفر در سراسر کشور به عنوان مدیر، کارشناس و کارمند همه با هم میلیون‌ها نفر هستند که در کنار هم می‌شوند دولت. وقتی ما توهین می‌کنیم، در واقع به میلیون‌ها نفر توهین می‌شود. بر چه مبنایی توهین می‌کنید؟ لااقل باید آمارتان درست باشد. وقتی آمار از مبالغ داخل بانک‌ها می‌دهید، می‌بینیم که آمارتان از کل نقدینگی کشور بیشتر است و این آمار دروغ است.
وی ادامه داد: وقتی می‌گویید رشد اقتصادی صفر بوده، این دروغ است. ما که نمی‌توانیم دروغ بگوییم. شاید حقیقت را قلب کنیم، اما واقعیت‌ها را که نمی‌توان به هم زد. آیا ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی که ما در سال ۹۹ افتتاح کردیم را می‌شود منکر شد؟ آیا هزاران کیلومتر جاده و راه آهن و صدها طرح مهم افتتاح نشد؟ بعد می‌گویید هیچ کاری نشده است. بر چه مبنایی این حرف‌ها را می‌گویید.
وی با بیان اینکه البته در این انتخابات مشخص شد خوبی‌هایی هم بوده است، تصریح کرد: مثلاً معلوم شد بعضی از دستگاه‌ها در کشور خیلی هم خوب هستند؛ قوه قضائیه، قوه مقننه و نیروهای مسلح الحمدلله بی ایراد هستند و فقط یک جا ایراد دارد که آن هم دولت است که ان‌شاء‌الله این دولت هم تغییر می‌کند؛ پس الحمدلله کلاً همه چیز خوب می‌شود؛ چون بقیه اش که درست است دیگر.
وی در ادامه یادآور شد: در این انتخابات مشخص شد اگر در کشور ایرادی وجود دارد این ایراد فقط مال دستگاه اجراست! یعنی دستگاه قانون گذار و مجمع تشخیص و قوه قضائیه ایراد ندارد؟ هیچ جا ایراد ندارد؟ خب الحمدلله خیلی خوب شد که لااقل در این انتخابات فهمیدیم همه جای کشور خیلی خوب، خیلی سالم و بی نقص و بی ایراد است و فقط اشکال در این دولت است که این هم ان‌شاءالله در این انتخابات عوض می‌شود. حالا انتخابات هم نباشد به هر حال دوره ما تمام می‌شود و به هر صورت دولت بعدی می‌آید و ان‌شاءالله کل کشور درست می‌شود.
رئیس دولت تدبیر و امید همچنین بیان کرد: از طرفی ما چیزهای بهتری هم در این روزها می‌شنویم؛ مثلاً چقدر خانم‌ها در این چند روز خوب شده اند! به‌به باید به حقوق خانم‌ها احترام بگذاریم؛ چه شد که در این مدت خانم‌ها نبودند و فقط این روزها خانم‌ها پیدا شده اند؟ و خیلی مورد احترام هستند؟ از طرفی می‌بینیم اقوام و اقلیت‌ها چقدر خوب شده اند و شیعه و سنی چقدر با هم برادر و متحد شده اند! الحمدلله این روزها چه چیزهای خوبی می‌بینیم.
وی با تأکید بر اینکه با شعور مردم بازی نکنید، عنوان کرد: ملت ایران ملت بزرگی است و ملتی است که می‌داند چه گذشته است و می‌داند که چه کسانی بوده اند. اینهایی که امروز می‌خواهند برای فردا قدرت را در دست بگیرند، اگر در ایران نبودند و از کره مریخ آمده بودند، خب خیلی خوب بود. اما همه این‌ها بوده اند و همه‌شان هم در بخش‌هایی مسئولیت داشتند. خب اگر همه چیز خراب است، برای آنها هیچ ایراد و اشکالی نبوده است؟ ما باید به نحوی با مردم صحبت کنیم که برای مردم قابل فهم و پذیرش باشد و مردم بدانند که ما داریم به راستی و درستی با آنها حرف می‌زنیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه می‌خواهم راجع به قلب و تحریف واقعیت نکته مهمی بگویم، تأکید کرد: به هر حال راجع به اقتصاد صحبت شد؛ اما در چه فضایی صحبت شد؟ یعنی ما در دوره صلحیم یا جنگ؟ این باید اول روشن شود که آیا ما در جنگ هستیم یا نیستیم. گویی اصلاً جنگی وجود ندارد. ترامپی نبوده، اصلاً ترامپ ظلم و کار بدی نکرده، هرچه مشکل است مال دولت است. آمریکا که کاری نکرده است. نه در سؤال و نه در جواب چنین چیزی نبود و این مسئله بسیار عجیب و شگفت آور است.
روحانی در ادامه تصریح کرد: آدم‌هایی که افتخار می‌کنند و می‌گویند ما در جنگ حضور داشته ایم و مسئولیت داشته ایم، باید بهتر از بقیه بفهمند که ما در سال ۹۷ وارد یک جنگ بی نظیر و کم نظیر در تاریخ شدیم. یک جنگ اقتصادی تمام عیار که دشمن ترین آمریکایی‌ها با کمک رژیم صهیونیستی و تندروها علیه ما به راه انداختند. ترکیب پمپئو، بولتون و ترامپ یک ترکیب عجیب و غریب است؛ چراکه بدترین آدم‌ها روی کار آمدند و دیدید صهیونیست‌ها چقدر از این موضوع خوشحال بودند.
رئیس جمهور در پایان اظهار کرد: شما واقعیت‌ها و حقیقت‌ها را به مردم بگویید، مردم ما بیدار، آگاه و هشیارند. ان‌شاءالله امیدوارم انتخابات خوبی با شرکت خوب هم پیش رو داشته باشیم و مردم به سلامت پای صندوق بروند و ان‌شاءالله دولتی قوی تر از دولت یازدهم و دوازدهم به حول و قوه الهی تشکیل شود و همه مردم هم استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی