[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۶
  • دوره جدید

افزایش خدمات سلامت در لامرد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در شهرستان لامرد، روند پیشبرد پروژه توسعه مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید آگاهی خیرگو از توابع بخش علامرودشت را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «حسین فرشیدی» معاون بهداشت وزارت بهداشت به همراه دکتر «سید وحید حسینی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، از طرح توسعه مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید آگاهی خیرگو بازدید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این بازدید ضمن قدردانی از حمایت‌های خیران حوزه سلامت فارس در ارتقای بهداشت و درمان مردم استان، بر سرعت بخشیدن به روند تکمیل پروژه توسعه مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید آگاهی خیرگو تأکید کرد و این امر را گامی رو به جلو در افزایش خدمات سلامت در لامرد و پاسخ‌گویی شایسته به نیازهای مردم این منطقه از استان دانست.
مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید آگاهی خیرگو، با مساحت سه‌هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰ مترمربع، با هزینه ای بالغ بر هفت‌میلیارد تومان در حال ساخت است که تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در این مرکز خدماتی مانند ویزیت پزشک عمومی، مامایی، تزریقات و پانسمان، آزمایشگاه و داروخانه، تحت پوشش چهار خانه بهداشت، به جمعیتی حدود چهارهزار و ۸۰۰ نفر از مردم منطقه ارائه می‌شود. در این بازدید «سید موسی موسوی» نماینده مردم شهرستان مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، دکتر «عباس رضاییان زاده» معاون بهداشت و «ابوذر پاریزی» مدیر روابط عمومی دانشگاه و فرماندار شهرستان نیز حضور داشتند.
توسعه خدمات اورژانس با بهره‌برداری از پایگاه اورژانس «پنگرویه» در لامرد
با حضور معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پایگاه اورژانس جاده‌ای «پنگرویه» به بهره‌برداری رسید.
پایگاه اورژانس جاده‌ای پنگرویه از توابع شهرستان لامرد، با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، وارد چرخه خدمت‌رسانی به مردم شد. ساخت پایگاه اورژانس جاده ای پنگرویه با مساحت ۹۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۳۵ مترمربع، از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و با اعتبار یک‌میلیارد و چهارصدمیلیون تومان، با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر «علی محمدتقی» به عنوان خیر پروژه به بهره برداری رسید.
در این بازدید دکتر «سید وحید حسینی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سید موسی موسوی» نماینده مردم شهرستان مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، دکتر «عباس رضاییان زاده» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  «ابوذر پاریزی» مدیر روابط عمومی دانشگاه و فرماندار شهرستان، دکتر «فرشیدی» معاون بهداشت وزارت بهداشت را همراهی می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی