[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

قدرت سیاسی دست‌مایه منافع مادی نشود، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز گفت: رسانه‌ها و تشکل‌ها بدون غرض ورزی و جهت گیری خاص در معرفی کاندیدای اصلح به مردم کمک کنند؛ صدا و سیما، رسانه‌ها، فضای مجازی و سازمان‌های مردمی، در ترغیب و تشویق عموم مردم نقش اساسی دارند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستندسازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، علی عسگر جمشیدی در جمع برخی از فعالان اجتماعی و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد این شهرستان تصریح کرد: انتخابات را می‌توان رکن مهم و اساسی مردم سالاری دینی تلقی کرد و حضور حداقلی می‌تواند بهانه ای برای سوء استفاده بیگانگان شود؛ از این رو جلب مشارکت مردم حائز اهمیت است.
معاون فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک رویداد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که در تمامی مراحل زندگی افراد نقش مؤثر دارد و می‌تواند تحولاتی را در زندگی مردم به وجود آورد، اظهار کرد: مشکلاتی همانند کرونا و تبلیغات سوء نباید مانع برگزاری انتخابات شود.
دبیر ستاد انتخابات شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد نظارت کامل بر اجرای دستورالعمل‌ها به ویژه پروتکل‌های بهداشتی دارد، افزود: حدود ۱۷هزار نفر در برپایی و اجرای انتخابات مشارکت دارند.
جمشیدی اظهار کرد: تشکیل هیئت‌های اجرایی و بررسی صلاحیت کاندیداها، پروژه بسیار سختی بود که با درایت شخص فرماندار به سامان رسیده است و اکنون همه هم و غم مجموعه نیروها اعم از اجرا، نظارت، پشتیبانی و منابع انسانی، اطلاع رسانی، حراست و... این است که یکی از سالم ترین انتخابات‌ها را همانند گذشته رقم بزنند.
او با بیان اینکه حدود ۹ اصل از قانون اساسی تأکید در خصوص اهمیت انتخابات ریاست جمهوری دارد و ۸ اصل به صورت مستقیم به اهمیت شوراها می‌پردازد، ابراز کرد: دستیابی به جایگاه قدرت سیاسی نباید دست‌مایه ای برای رسیدن به منافع مادی و ثروت باشد؛ موضوعی که در کشور‌های کمتر توسعه یافته بیشتر شاهد آن هستیم و به عنوان یک جاذبه برای برخی از کاندیدا‌ها به شمار می‌آید. وی به موضوع آموزش حقوق شهروندی نیز گریزی زد و اضافه کرد: تمامی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی رسالت دارند تا با تولید محتوای آموزشی در حوزه حقوق شهروندی خصوصاً مشارکت در انتخابات و حق تعیین سرنوشت، نسبت به آگاه سازی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بین مردم به ویژه قشر جوان اقدام کنند. 
به عقیده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان شیراز، آموزش، حلقه مفقوده برای رشد و توسعه جوامع بشری موجب ایجاد تغییرات مثبت در بین افراد جامعه بوده و از این رو باید با یک نگاه ویژه به نقش و جایگاه آن نگریست و برای آن 
برنامه ریزی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی