[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۲
  • دوره جدید

بررسی عملکرد ورزشکاران فارس در المپیاد استعدادهای برتر، روزنامه شیراز نوین

نشست بررسی عملکرد ورزشکاران فارس در المپیاد استعدادهای برتر کشور با حضور دبیران هیئت‌های ورزشی و معاون توسعه ورزش برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، گردهمایی دبیران هیئت‌های ورزشی فارس با موضوع بررسی عملکرد ورزشکاران استان در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با حضور علیرضا امینا زاده معاون توسعه ورزش، فریبا خالدی معاون ورزش بانوان و رؤسای گروه‌های توسعه ورزش قهرمانی، همگانی و روستایی و عشایری صبح دیروز 29 آبان‌ماه برگزار شد. 
در ‌این نشست علیرضا امینا زاده با تقدیر از هیئت‌های ورزشی گفت با وجود محدودیت‌ها و مشکلات در خصوص اعزام تیم‌ها به‌ این رقابت‌ها، ورزشکاران فارس رتبه ششم کشور را از آن خود کردند. معاون توسعه ورزش فارس افزود: با تدابیر انجام شده از سوی وزارت المپیاد استعدادهای برتر هرساله برگزار و اعتبار ویژه‌ای جهت حضور تیم‌های ورزشی در نظر گرفته شده است. وی با تأکید بر لزوم تشکیل تیم‌های ویژه در هر هیئت بیان داشت: با برنامه‌ریزی منسجم در بسیاری از رشته‌های پرمدال مانند شنا، استان فارس می‌تواند در سال آینده به جایگاه در خور خود دست یابد. امینا زاده با انتقاد از نحوه برگزاری مسابقات در برخی رشته‌ها گفت: برگزاری تعدادی از رشته‌های ‌این رقابت‌ها توسط آموزش و پرورش و نوشتن عملکرد آن دستگاه اجرایی به پای ورزش صحیح نیست. استفاده از ظرفیت پایگاه قهرمانی از دیگر توصیه‌های معاون توسعه ورزش فارس بود. وی اظهار داشت: ‌این پایگاه با امکانات مطلوب جهت استفاده تیم‌های ورزشی مهیا شده است و تیم‌های ورزشی می‌توانند طبق آیین‌نامه وزارت ورزش و جوانان از‌ این ظرفیت بهره‌مند شوند. امینا زاده در ادامه با تشریح عملکرد ورزشکاران گفت: 420 ورزشکار دختر و پسر در قالب38 تیم در 24 رشته المپیکی پس از طی آزمایش‌های مختلف که شرط حضور در المپیاد بود به ‌این رقابت‌ها اعزام شدند. وی افزود: در پایان ‌این رقابت‌ها ورزشکاران نونهال استان فارس در بخش دختران 6 طلا،10 نقره، 9 برنز و در بخش پسران 15 طلا ، 17 نقره و 18 برنز کسب کردند و در مجموع با 21 طلا، 27 نقره و 27 برنز بر سکوی ششم ‌این رقابت‌ها ‌ایستادند.در پایان ‌این نشست دبیران هیئت‌های ورزشی به بیان نکات، پیشنهادات و نظرات خود در خصوص تیم‌های اعزامی ‌استان به رقابت‌های سومین المپیاد استعدادهای برتر کشور پرداختند. سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با شرکت ورزشکاران نونهال 13 تا ۱۶ سال کشور از 6 مهر تا 2 آبان‌ماه سال جاری در28 رشته‌های ورزشی به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار و در پایان تیم‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، مازندران و فارس به ترتیب مقام‌های اول تا ششم را از آن خود کردند.استان فارس در اولین و دومین دوره المپیاد استعداد‌های برتر کشور در سال‌های 1397 و 1398 به ترتیب به مقام‌های یازدهم و شانزدهم دست یافته بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی