[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

کلانتری: دلم به آینده فجرسپاسی روشن است، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی گفت: فصل جاری لیگ یک یکی از فصل‌هایی است که دلم برای موفقیت فجرشهیدسپاسی روشن است.
علی اصغر کلانتری در خصوص بازی با خیبر خرم آباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار دی اسپورت اظهار کرد: با وجود اینکه در بازی برابر خیبر نیم نگاهی به کسب برد داشتیم اما تساوی در این دیدار برای ما ارزشمند بود. هدف ما در بازی برابر خیبر این بود که بازنده نباشیم، شکر خدا با تلاشی که بازیکنانم انجام دادند و با شرایطی که به وجود آمد نقاط قوت حریف را بستیم و نگذاشتیم روی دروازه ما موقعیت خطرناکی ایجاد کنند. در سوی مقابل به‌دنبال گلزنی بودیم اما متأسفانه در یک صحنه مشکوک که در نیمه اول بازی رخ داد در حالی که بازیکن ما می‌توانست در موقعیت تک‌ به تک با دروازه‌بان حریف قرار بگیرد آن صحنه را آفساید اعلام کردند که باید ببینیم کارشناسان داوری چه نظری در خصوص آن صحنه خواهند داد.
کلانتری ادامه داد: پنج هفته قبل بازی برابر پارس جنوبی در جم همین شرایط را برای ما رقم زدند و با انتخاب داور ضعیف برای این بازی مشکلاتی را برای ما ایجاد کردند. قبل از بازی برابر خیبر نیز به محرومیت بازیکنانمان اعتراض کردیم، جالب اینکه یکی از بازیکنان‌مان که در بازی پارس جنوبی اخراج و از زمین مسابقه خارج شده بود مجدداً به اشتباه او را جریمه و محروم کردند! چرا که او یک جلسه از محرومیتش را طی کرده بود. دروازه‌بان اصلی ما نیز در بازی خیبر محروم بود و همه این اتفاقات سبب شده بود کار برای ما و هواداران سخت و استرس آور شود. اما با این وجود با تمام سختی‌ها خدا کمک کرد و ما برابر خیبر نتیجه و امتیاز گرفتیم.
سرمربی فجرشهیدسپاسی در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد تیم فجر در فصل جاری از لحاظ داوری‌ها متضرر و اذیت شده است، گفت: ما در کل هم در نیم فصل اول و هم در نیم فصل دوم از داوری‌ها بیشترین ضربه و لطمه‌ها را دیدیم. همین اشتباهات داوری‌هایی که در دیدارهای ما علیه ما رخ داده نیز به صورت مستند به کمیته داوران فرستادیم و نسبت به این اشتباهات معترض و شکایت کردیم. ما هیچ وقت برابر اشتباهات داوری مثل برخی تیم‌ها شلوغ کاری نکردیم و جار و جنجالی به راه نینداختیم ولی واقعاً در حق تیم اجحاف شد و از اشتباهات داوری متضرر شدیم. ما نمی‌گوییم که این اشتباهات عمدی بوده بلکه سهوی است و ما همیشه از داوران جوان حمایت کرده‌ایم ولی با این وجود سختی‌های زیادی کشیدیم تا این امتیازات را جمع کردیم. امیدوارم داوران دقت بیشتری در قضاوت‌هایشان داشته باشند تا مشکلات و اشتباهات داوری برطرف شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چه دلایلی سبب شده است اشتباهات مکرر داوری در مسابقات وجود داشته باشد، بیان داشت: در خصوص این بحث دو نکته وجود دارد، نکته اول این است که نگاه می‌کنند و می‌گویند چون تیم فجر اهل شلوغ بازی و حاشیه سازی نیست داوری را برای ما می‌گذارند که از لیگ‌های پایین‌تر می‌آید و اولین بازی رسمی ‌است که در لیگ یک قضاوت می‌کند. نکته دوم مربوط به داورانی است که پشت سر هم در لیگ برتر قضاوت می‌کنند و به یکباره به لیگ یک می‌آیند به نظر من از لحاظ انگیزشی افت می‌کنند. لیگ یک نسبت به لیگ برتر تورنمنت سختی است، در لیگ برتر تیمی ‌برای کسب رتبه دهمی ‌راضی است اما در لیگ یک در حال حاضر ۹ تیم برای کسب عنوان قهرمانی با همدیگر رقابت دارند، به همین دلیل قضاوت و مدیریت در این لیگ سخت است. از داوران باتجربه‌ای که به لیگ یک می‌آیند خواهش می‌کنم که با تمام وجود و با انگیزه بیشتری قضاوت کنند و فکر کنند بازی مهمی ‌مثل بازی پرسپولیس و استقلال را سوت می‌زنند. قضاوت خوبی داشته باشند تا ان‌شا‌الله حقی از تیمی ‌ضایع نشود.
کلانتری در واکنش به این موضوع که آیا اعلام آرای انضباطی دیدار 5 هفته گذشته آن هم قبل از بازی مهم تأثیر منفی بر روحیه تیمی ‌و بازیکنان می‌گذارد، اظهار داشت: پس از دیدار برابر پارس جنوبی از ما خواستند لایحه دفاعی به کمیته انضباطی ارسال کنیم و ما همین کار را انجام دادیم و دفاعیات‌مان را به این کمیته ارسال کردیم. در دفاعیه‌ای که فرستادیم تمام اتفاقاتی که رخ داده بود را نوشتیم. متأسفانه نمی‌دانم چه کسی این گزارشات را خلاف واقع به کمیته انضباطی داده است، البته من ایرادی از این کمیته نمی‌گیرم بالاخره به آن‌ها هم گزارش داده اند ولی من بعد از بازی برابر پارس جنوبی فقط گفته بودم اگر قرار باشد در یک بازی حساس‌ حقی از ما خورده شود و ما نتوانیم کاری انجام بدهیم پس من اینجا چرا کار می‌کنم و زحمت می‌کشم اما به کمیته انضباطی گزارش داده‌اند که تشنج و درگیری در بازی ایجاد کرده‌ام!
وی ادامه داد: با وجود اینکه دفاعیات‌مان را ارسال کرده بودیم که فکر می‌کنم اصلاً کسی لایحه دفاعی ما را نخوانده است قبل از بازی مهم و حساس برابر خیبر این آرای انضباطی را اعلام کردند، اتفاقاً این موضوع برای ما یک تهدید بود که آن را به فرصت تبدیل کردیم و انگیزه بازیکنان ما با این اتفاق بیشتر شد و اگر بازی را می‌دیدید و دقت می‌کردید بازیکنان ما پاپس نمی‌کشیدند و مصمم بودند که در بازی پیروز شوند. ما بیشتر از یک قدم تا پیروزی در بازی برابر خیبر فاصله نداشتیم ولی همین که انگیزه ما بیشتر شد برای ما نقطه عطف و مهمی ‌بود که امیدوارم در بازی‌های آینده نیز انگیزه ما دوچندان شود.
کلانتری در خصوص بازی هفته آینده تیمش برابر رایکای بابل بیان داشت: هیچ بازی آسان نیست و من 5 سال پیش هم گفته بودم که لیگ یک ایران به مانند لیگ جزیره است، چرا که بازی آسانی در آن وجود ندارد. می‌دانیم در لیگ شرایط سختی داریم ولی با وجود این شرایط سخت می‌خواهیم بجنگیم. بازی برابر تیم خوب رایکا حتماً سخت است چرا که این تیم بازیکنان خوب و با کیفیتی را در اختیار دارد ولی ما سفت و سخت برای کسب سه امتیاز به میدان خواهیم رفت.
او افزود: ما همین ۴۳ امتیازی که داریم را در بدترین و سخت‌ترین شرایط جمع‌آوری کردیم. مشکلاتی داشتیم که با وجود این مشکلات جنگ و رقابت ما با سایر رقبا و مدعیان در لیگ نابرابر داشته و داریم. نه تیمی ‌به ما پنالتی مفت داده و نه تیمی‌گل مفتی به ما زده است، ما خارج از قاعده فوتبال امتیازی کسب نکرده‌ایم و امیدوارم در این 6 بازی هر تیمی‌که از لحاظ فنی حقش است لیگ برتری شود در نهایت حق به حقدار برسد.
سرمربی فجرشهیدسپاسی در پاسخ به این سؤال که فجرسپاسی چقدر از شانس صعود به لیگ برتر برخوردار است گفت: فصل جاری لیگ یک، یکی از فصل‌هایی است که دلم برای موفقیت فجرسپاسی روشن است. شاید با توجه به نتایجی که خیبر در هفته‌های اخیر کسب کرده بود کمتر کسی فکر می‌کرد که ما یک مساوی از این تیم بگیریم ولی بازیکنان، مجموعه باشگاه برای رسیدن به موفقیت مصمم هستند و من نیز دلم روشن است که ان‌شاالله بتوانیم در پایان فصل لیگ برتری شویم.
وی در پایان خطاب به هواداران فجرشهیدسپاسی گفت: از هواداران می‌خواهم پشت هم باشیم و همدیگر را حمایت کنیم.خیلی‌ها فکر نمی‌کردند که اصلاً به این شکل بتوانیم امتیازات را جمع آوری کنیم و زمانی که به تیم فجر آمدم همه به فکر و دنبال این بودند که این تیم در لیگ حفظ شود چرا که تیم در آن زمان شرایط خوبی نداشت و در رتبه پانزدهم جدول قرار داشت. با توجه به اینکه تیم توسط  کادر دیگر بسته شده بود کسی حاضر به قبول هدایت تیم فجر نبود ولی ما با توکل بر خدا و عشق و علاقه‌ای که به این تیم داشتیم هدایت تیم را برعهده گرفته و با حمایت از همدیگر توانستیم این امتیازات را جمع آوری کنیم. باید همه کمک کنند حتی آن افرادی که از دستشان کاری برنمی‌آید می‌توانند با دعاهای خود انرژی مثبت داده و کمک کنند تا تیم در نهایت به لیگ برتر صعود کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی