[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

۱۴ دستگاه ماینر غیرمجاز کشف و ضبط شد، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی، گروه شهرستان‌ها، آباده
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان آباده با بیان اینکه با افرادی که از دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز استفاده می‌نمایند برخورد می‌شود، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج (ماینر) رمز ارزها در منازل، کارگاه‌ها، دامداری‌ها، چاه‌های کشاورزی و اماکن عمومی ممنوع می‌باشد و در صورت تشخیص استفاده از آنها، مالک و بهره بردار دستگاه‌ها به مرجع قضایی معرفی و دستگاه‌های مربوطه توقیف می‌شوند. نرخ برق مصرفی اشتراک مرتبط نیز طبق دستورالعمل محاسبه و با احتساب جرائم در نظر گرفته شده دریافت خواهد شد‌.
اسکندری اضافه کرد: روش‌های مختلفی جهت شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها مشخص و اکیپ‌های ویژه بازرسی برای این منظور تشکیل شده اند. در یک ماه گذشته تعداد ۱۴ دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح شهرستان شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شده اند. وی اظهار داشت: پرونده‌های مربوطه نیز تشکیل و جهت پیگیری قانونی به مقامات قضایی ارسال شده اند. مالکانی که قصد اجاره دادن منزل، مغازه، کارگاه، دامداری، چاه‌ کشاورزی و سایر املاک خود را دارند، توجه داشته باشند در صورتی که مستأجر در ملک اجاره ای اقدام به نصب و استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز نماید، علاوه بر اعمال جریمه‌های در نظر گرفته شده روی صورت حساب برق مصرفی اشتراک برق، تبعات قانونی این موضوع متوجه مالک انشعاب نیز می‌باشد.
در همین راستا سامانه تلفنی ۱۲۱ به صورت شبانه‌روزی و ۲۴ساعته دایر و آماده دریافت گزارشات مردمی و شهروندان عزیز می‌باشد.
در صورت ارائه گزارشات موثق توسط افراد که منجر به شناسایی و کشف این مراکز گردد، پاداشی به فرد گزارش دهنده تعلق خواهد گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی