[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

دکل‌های مخابراتی به دادگاه رفتند ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از تعیین شعبه دادیاری به عنوان شعبه ویژه در حوزه قضایی مرکزی استان برای رسیدگی خارج از نوبت به ممانعت‌های ایجاد شده ویژه اپراتورهای تلفن همراه در توسعه ارتباطات سیار، برای اولین بار خبر داد. مهرداد سهرابی گفت: شعبه ۲۵ دادیاری دادسرای ناحیه دو شیراز به عنوان شعبه ویژه در حوزه قضایی مرکزی استان فارس برای رسیدگی خارج از نوبت به ممانعت‌های ایجاد شده برای اپراتورهای تلفن همراه در توسعه ارتباطات سیار تعیین‌ شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از از روابط عمومی اداره کل ارتباطات فارس، او افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف پوشش حداکثری در شهرها و روستاهای کشور، زمینه لازم برای توسعه ارتباطات در تمامی استان‌ها از جمله استان فارس را فراهم کرده است.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات فارس عنوان کرد: ایجاد سایت‌های جدید توسط اپراتورهای تلفن همراه در کلان شهر شیراز و سایر نقاط استان فارس می‌تواند ضمن ایجاد پوشش حداکثری ارتباطی، نیاز عمومی مردم در این حوزه را در دو بخش مکالمه و اینترنت پرسرعت سیار با توجه به کاربردهای گسترده این فناوری مرتفع کند.
سهرابی تأکید کرد: تحقق این موضوع زمانی حاصل می‌شود که با وجود هزینه بسیار ایجاد هر سایت مخابراتی توسط اپراتور، خللی در روند احداث سایت‌های مذکور ایجاد نشود؛ اما متأسفانه در برخی نقاط شهری علی‌رغم ضعف ارتباطات و ضرورت احداث سایت‌های جدید مخابراتی و پوشش کامل مکالمه و اینترنت پرسرعت سیار، با اپراتورهای تلفن همراه پس از طی مراحل طولانی جهت تطبیق شرایط با آیین نامه سامان دهی دکل‌های مخابراتی و اخذ مجوز از شهرداری همکاری لازم توسط برخی از ساکنان اطراف صورت نپذیرفته و اجازه نصب سایت که کاربری عمومی دارد را به اپراتور نمی‌دهند.
او اظهار کرد: برای رفع این مشکل و تسریع در رسیدگی به مشکلات اپراتورها ناشی از ممانعت‌ها که توسعه شبکه را با کندی مواجه می‌کند، برای اولین بار در استان با هماهنگی و مساعدت رئیس کل دادگستری استان جهت توسعه ارتباطات انجام گرفت و شعبه ۲۵ دادیاری دادسرای ناحیه دو شیراز توسط دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان برای رسیدگی خارج از نوبت به رفع ممانعت‌های این حوزه تعیین شد و همچنین مراتب به دادستان‌های حوزه قضایی در تمامی شهرستان‌های استان جهت تبعیت از این موضوع با دستور رئیس کل دادگستری استان فارس تعمیم شد.
سهرابی گفت: تجهیزات ارتباطی به لحاظ رعایت استانداردهای ملی و بین المللی به صورت مداوم توسط دستگاه‌های مسئول مانند سازمان انرژی اتمی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بررسی می‌شود و مردم بابت نصب این تجهیزات در نزدیکی محل زندگی خود نگرانی نداشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی