[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

دستگاه فرهنگ فارس بر مدار فعالیت‌های ارزشی، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی -گروه فرهنگ و هنر
در آیین رونمایی پوستر جشنواره عکس استانی شاهچراغ (ع)، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بر اهمیت معرفی جنبه‌های شخصیت معنوی آن حضرت و توسل به ساحت مقدسش تأکید داشت و عکاسان هنرمند، خبری و آزاد را برای شرکت در این جشنواره و پرداختن به هرگونه موضوعی که در راستای حضرت احمد بن موسی (ع) باشد، دعوت کرد. پوستر جشنواره عکس استانی شاهچراغ (ع) با حضور صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس، رنجبری رئیس گروه امور سینمایی و سمعی و بصری و همچنین توکل رئیس انجمن سینمای جوانان استان فارس، رونمایی شد.
  انتشار فراخوان جشنواره عکس
سهرابی در این مراسم با اعلام اینکه جشنواره مورد نظر توسط انجمن سینمای جوانان استان فارس و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می‌شود، به شرایط فراخوان جشنواره عکس استانی شاهچراغ (ع) اشاره داشت و گفت: شرکت برای همگان آزاد و رایگان است و محدودیت سنی ندارد و محدوده جغرافیایی شرکت‌کنندگان استان فارس است و هر عکاس می‌تواند با حداکثر پنج قطعه عکس شرکت کند. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، افزود: عکس‌ها می‌بایست با فرمت jpeg در اندازه‌، ضلع کوچک حداقل 2450 پیکسل و حداکثر حجم فایل 10 مگابایت باشد و ارسال عکس‌های گرفته شده با موبایل بلامانع است و همچنین رزولوشن عکس‌های موبایلی باید حداقل 8 مگاپیکسل باشد که ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند و دبیرخانه‌ جشنواره از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما و HDR معذور می‌باشد. سهرابی گفت: عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ تصویری باشند و از نظر برگزار کننده، ارسال کننده‌ عکس مالک اثر شناخته می‌شود. هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده‌ اثر خواهد بود و ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده با برگزارکننده است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اعلام داشت: مهلت ارسال عکس ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ و آدرس ارسال shahecheragh.festival@gmail.com است که جوایز جشنواره شامل، نفر اول مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال، نفر دوم مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال، نفر سوم مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده و داوران جشنواره نیز محمد امین دانشور، سجاد آورند و مریم نعمت الهی هستند. علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره  ۳۲۳۴۸۶۹۶ انجمن سینمای جوانان استان فارس تماس حاصل کنند.
  جشن‌های مردمی با محوریت حرم مطهر
حجت‌الاسلام حسین امیدی نیز در این آیین رونمایی اظهار داشت: جشن‌های مردمی با محوریت حرم مطهر احمدبن موسی (ع)، سخنرانی، روشنگر‌ی‌ها در حوزه انتخابات، معرفت افزایی اهل‌بیت (ع)، نمایشگاه آئینی، مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع زندگینامه حضرت شاهچراغ (ع) ازجمله برنامه‌هایی است که در دهه کرامت با رویکرد حضرت شاهچراغ(ع) در نظر گرفته شده است. وی خاطرنشان کرد: مسابقه‌های هنری در رشته خوشنویسی، تجسمی، شب‌شعر، تلاوت قرآن مجید هدیه به روح حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت رضا (ع) و نیز در آغاز فعالیت پر کردن اوقات فراغت ۱۰۰ هزار دانش‌آموز مسجدی با هدف ایجاد روحیه امید، نشاط و شادابی در سطح جامعه در ابتدای تیرماه مصادف با میلاد امام رضا (ع) برگزار می‌شود. مدیر کانون مساجد استان فارس تصریح کرد: زیارت حضرت شاهچراغ (ع)، جشن‌های خانگی ویژه روز دختر و گرامیداشت حضرت معصومه (س) و نیز امام رضا (ع) و حضرت شاهچراغ(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشکیل نشست‌های قرآنی در مساجد از دیگر برنامه‌های در دست اجرا به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در استان فارس است و  برپایی جشنواره رادیویی چلچراغ نیز توسط معاون فرهنگی و تبلیغی حضرت احمدبن‌موسی (ع) شامل برگزاری دهه کرامت با تشکیل ۸ کمیته و مشارکت ۳۲ دستگاه اجرایی در قالب برنامه‌های مولودخوانی، تجلیل از خانواده شهدا، بانوان موفق که در عرصه‌های هنری، مذهبی، ورزشی فعالیت دارند و نیز رونمایی و افتتاح انجمن خوشنویسی کاتبان در ابتدای دهه کرامت اجرا می‌شود.حجت‌الاسلام امیدی با بیان اینکه «جشنواره رادیویی چلچراغ» از سوی صداوسیمای مرکز فارس از دیگر برنامه‌های دهه کرامت است که تاکنون هزار و ۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده، گفت: خطبه‌خوانی، گلباران ضریح مطهر احمدبن موسی (ع) و برگزاری نمایشگاه در این برنامه گنجانده شده و همچنین جشنواره سرود ملی امین ولایت با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از دیگر برنامه‌ها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی