[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

امروز نخستین بازی‌ایران در ششمین حضور ، روزنامه شیراز نوین

بعد از ظهر امروز(دوشنبه) تیم ملی در اولین بازی خود در جام‌جهانی 2022 به مصاف تیم ملی انگلیس می‌رود. به گزارش فوتبال 360، سرانجام انتظارها به پایان رسید و تیم ملی برای اولین بازی خود در جام‌جهانی 2022 به مصاف تیم قدرتمند و پرافتخار انگلیس می‌رود. ‌این مسابقه سومین بازی ‌این دوره از مسابقات است و امروز دوشنبه 30 آبان از ساعت 16:30 در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه برگزار خواهد شد. قضاوت ‌این مسابقه بر عهده رافائل کلاوس از برزیل است. 
*شاگردان کی‌روش به دنبال خلق یک شگفتی بزرگ
کارلوس کی‌روش برای سومین دوره پیاپی سرمربی تیم ملی ‌ایران است. تیم ملی در 2 دوره قبلی با هدایت ‌این سرمربی مقابل تیم‌های قدرتمندی نظیر آرژانتین، اسپانیا و پرتغال نمایش سزاوارانه‌ای داشته و با توجه به شناخت مناسب کی‌روش از فوتبال انگلیس می‌توان به کسب نتیجه خوب برابر ‌این تیم خوش‌بین بود و شاید اولین شگفتی جام در بازی ‌ایران و انگلیس شکل گیرد. انگلیس در 3 حضور آخر خود در جام‌جهانی تنها یک بار مسابقات را با برد آغاز کرده است. ‌این تیم بدون شکست و به عنوان صدرنشین گروه خود موفق به صعود از مرحله انتخابی جام‌جهانی شد.‌ این تیم در رتبه پنجم رده بندی فیفا و در جایگاه سوم اروپا جای دارد. ‌ایران هم تیم بیستم فیفا و اول آسیاست.
*ایران به دنبال پایان طلسم مقابل قهرمانان جهان
انگلیس یکی از 8 تیمی ‌است که در 21 دوره قبلی جام‌جهانی به قهرمانی رسیده است. ‌ایران در 5 حضور پیشین خود در جام‌جهانی 3 بار با تیم‌هایی که سابقه قهرمانی در جام‌جهانی را داشتند بازی کرده و در هر 3 بار بدون گل زده مغلوب شده است. آلمان در جام‌جهانی 1998، آرژانتین در جام‌جهانی 2014 و اسپانیا در جام‌جهانی 2018 قهرمان‌هایی هستند که تیم ملی برابر آن‌ها با دست خالی زمین بازی را ترک کرد ولی ‌این بار به دنبال تجربه متفاوت مقابل انگلیس قهرمان جام‌جهانی 1966 است. انگلیس که سال گذشته به مقام نایب قهرمانی جام ملت‌های اروپا رسید تاکنون دیداری با تیم ملی ‌ایران نداشته است.‌ این تیم تنها یک بار در جام‌جهانی 1982 با تیم آسیایی روبه‌رو شده و توانسته تیم ملی کویت را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کند.‌ ایران هم 8 بار با تیم‌های اروپایی در جام‌جهانی بازی کرده که تاکنون بردی نداشته و صاحب 2 تساوی و 6 شکست شده است.
*تیم ملی بین‌المللی‌تر از همیشه
برگ برنده تیم ملی در جام‌جهانی 2022 تجربه بین‌المللی است.‌ ایران بیشتر از هر زمان دیگری لژیونر دارد و بازیکنانی در ترکیب تیم ملی جای دارند که سابقه بازی در انگلیس را دارند. سامان قدوس در حال حاضر در تیم برنتفورد انگلیس بازی می‌کند، کریم انصاری فرد و علیرضا جهانبخش هم سابقه بازی در فوتبال انگلستان را دارند؛ علاوه بر این مهدی طارمی ‌و سردار آزمون دو چهره شاخص فوتبال ‌ایران، سابقه بازی و گلزنی برابر تیم‌های انگلیسی را در لیگ قهرمانان اروپا دارند. ایران بدون مصدوم و محروم سرشناسی پا به ‌این دیدار می‌گذارد و تنها امید ابراهیمی ‌به دلیل مصدومیت ‌این رقابت‌ها را از دست داد. گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی انگلیس اما چند بازیکن خود را در ‌این مسابقات و برای بازی با ‌ایران در اختیار نخواهد داشت. ریس جیمز و بن چیلول دو مدافع راست و چپ تیم فوتبال چلسی جام‌جهانی را از دست داده‌اند و کایل واکر دیگر دفاع راست انگلیس قادر به حضور برابر ‌ایران نیست. حضور جیمز مدیسون ستاره تیم لستر مقابل تیم ملی به دلیل مصدومیت در ‌هاله‌ای از ابهام است. در ترکیب تیم ملی انگلیس بازیکنان مشهور زیادی به چشم می‌خورند که در رأس آن‌ها هری کین قرار دارد که در دوره قبل آقای گل مسابقات شد. از دیگر چهره‌های معروف تیم ملی انگلیس، می‌توان به رحیم استرلینگ، مارکوس راشفورد و فیل فودن اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی