[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

دورتر از صعود، نزدیک‌تر به سقوط!، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
مسابقات هفته سی‌ام لیگ دسته اول فوتبال کشور دوشنبه‌شب در حالی به پایان رسید که تیم مدعی شیراز یک گام از صعود دورتر و دیگر تیم شیرازی یک گام به سقوط نزدیک‌تر شدند!
قشقایی از ساعت19:30 دقیقه در ورزشگاه پارس میزبان خوشه طلایی ساوه بود.تیم دوم استان مرکزی از لحاظ در اختیار داشتن بازیکنان بزرگ یا امکاناتی ویژه، برتری خاصی نسبت به تیم‌های شیرازی ندارد ولی بدون هیچ ادعای خاصی، توانسته تا این هفته‌های پایانی در جمع مدعیان قرار بگیرد.
قشقایی همچنان از وجود تماشاگرانش بی‌بهره است و فقط تعدادی از آنان را در جایگاه ویژه و برخی را هم پراکنده روی سکوها به همراه دارد. حالا با افتتاح بوفه ورزشگاه پارس، آن هم در این شرایط کرونایی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در اولویت قرار بگیرد، وضعیت جایگاه نسبت به هفته‌های قبل هم بدتر شده. لابه‌لای صندلی‌ها پرشده از پوست تخمه و اکثر افراد را بدون ماسک، در حال خوردن تنقلات می‌بینیم. مسئله‌ای که به طور کلی و فارغ از وضعیت کرونا، در جایگاه ویژه ورزشگاه‌ها دیده نمی‌شود.
شلوغی جایگاه هم باعث می‌شود مدیرعامل و همراهان تیم خوشه طلایی ساوه، جایی برای نشستن در این جایگاه نداشته باشند. دقایقی از بازی می‌گذرد تا اینکه بالاخره چند صندلی خالی و میهمانان به جایگاه فراخوانده می‌شوند. 
بیاتلو سرمربی جوان و موفق خوشه طلایی هم روی سکوهاست. او سه بازی محروم شده و مدیریت خوشه طلایی، اکبر میثاقیان را به تیم فراخوانده تا در این چند مسابقه حساس، برایشان لب خط بایستد و با آن استایل خاص خودش، شاید عملکرد مثبتی نشان دهد. 
بازی در نیمه اول به شدت سرد و کسل‌کننده است، به طوری که برخی از تماشاگران ویژه(!) سرشان را به داخل گوشی‌ها برده و بازی همزمان استقلال را تماشا می‌کنند. پخش صدای جواد خیابانی از چند نقطه جایگاه، این مسئله را طرح می‌کند که آیا این عزیزان واقعاً مشتاق تماشای بازی تیم شهرشان بوده‌اند که در این شرایط ممنوعیت حضور تماشاگر، باز هم زحمت حضور در ورزشگاه را به جان خریده‌اند؟
در دقیقه 19 ضربه آزاد علی آزادمنش از روی دروازه خوشه عبور کرده و بیرون می‌رود تا شاید فقط کمی ‌از سردی بازی بکاهد. چراغ‌های ورزشگاه هم روشن شده و در دقیقه 30 برای دومین بار، بازیکنان برای خوردن آب کنار زمین جمع می‌شوند. چند تن از عوامل تیم قشقایی از همان ابتدای بازی به خوشه طلایی و سرمربی‌اش اعتراض می‌کنند که چرا وقت تلف می‌کنید. اعتراضی مبهم، آن هم در شرایطی که تیم خوشه طلایی کمتر از قشقایی به سه امتیاز مسابقه محتاج نیست، چیزی که در نیمه دوم به وضوح اثبات می‌شود.
در دقیقه 39 مرتضی سنجانکی با یک حرکت انفرادی از مدافعان عبور کرده ولی نمی‌تواند ضربه نهایی را بزند. این بهترین فرصت قشقایی تا اینجای مسابقه است و همچنان خوشه طلایی هیچ حرکت مثبتی در فاز تهاجمی‌ انجام نداده. یک شوت راه دور هم روانه دروازه خوشه طلایی می‌شود که این بار دروازه‌بان این تیم توپ را به کرنر می‌فرستد.
اما در دقیقه 45 دو اشتباه متوالی و عجیب از سوی علی آزادمنش، ستاره این فصل قشقایی، باعث می‌شود تا مهاجم خوشه در موقعیت عالی گلزنی قرار بگیرد. او از آخرین مدافع هم به سادگی عبور می‌کند اما ضربه‌اش را دروازه‌بان به کرنر می‌فرستد. حالا این خطرناک‌ترین موقعیت مسابقه تا این دقیقه است. اما در آخرین ثانیه‌های مسابقه، یک نفوذ از سمت چپ خوشه طلایی توسط بازیکنان قشقایی با پاسی همراه می‌شود اما مرتضی سنجانکی در میان ناباوری این موقعیت طلایی را از دست می‌دهد.
پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل. در بازی حساس همزمان، تیم چوکای تالش به عنوان جدی‌ترین رقیب قشقایی، دو گل به استقلال ملاثانی زده و اگر همین نتایج باقی بماند، فاصله دو تیم به عدد 2 کاهش پیدا می‌کند. این یعنی قشقایی دیگر نباید به تساوی در این مسابقه راضی باشد. اما در نیمه دوم، این خوشه طلایی است که اشتیاق خیلی بیشتری به گلزنی نشان می‌دهد و قشقایی خوش شانس است که یک امتیاز را در شیراز نگه می‌دارد.
خوشه طلایی در نیمه دوم سه موقعیت عالی را در دقایق 69، 76 و 91 از دست داد اما قشقایی تنها یک موقعیت نصفه و نیمه داشت. پایان مسابقه با حساب تساوی بدون گل، نتیجه‌ای نبود که دو تیم را به اهدافشان نزدیک کند.
پس از بازی، اکبر میثاقیان حاضر نشد روبه‌روی دوربین‌ها بایستد و بیاتلوی جوان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. او از بی‌حاشیه بودن این مسابقه تمجید کرد و روند بازی را مطلوب توصیف نمود. بیاتلو از وضعیت چمن هم ابراز نارضایتی کرد و آن را مطابق با چنین ورزشگاهی ندانست.
هرمزی هم مانند همیشه به تعریف و تمجید از نوع بازی دو تیم و به‌خصوص تیم خودش پرداخت و در پایان، صحبت کردن در مورد سقوط در مورد قشقایی را محکوم کرد! او می‌گفت تیمش می‌خواهد فصل آینده به لیگ برتر برود و صحبت از سقوط، برازنده نام ایل بزرگ قشقایی نیست!
باید دید هرمزی چه پیشرفتی در روند تیمش نسبت به فصل گذشته حس کرده که اینچنین درباره صعود در فصل آینده صحبت می‌کند، هر چند آن‌ها در همین چهار هفته پایانی به شدت از سوی سبزپوشان تالشی تحت فشار قرار گرفته و برای بقا هم کار راحتی نخواهند داشت.
در آخرین مسابقه‌ای که دوشنبه‌شب برگزار شد، فجر در اهواز نتوانست سه امتیاز بازی مقابل استقلال خوزستان را به شیراز بیاورد. نماینده خوزستان نهمین بازی بدون برد خود را سپری کرد و طلایی‌پوشان هم تنها با یک امتیاز به شیراز برگشتند تا با توجه به نتایج سایر دیدارها، علاوه بر سقوط یک پله‌ای، فاصله‌شان با منطقه صعود به 5 امتیاز افزایش یابد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی