[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

مانع‌زدایی از تولید ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: اقلید در شمار شهرستان‌های دارای بیشترین تعداد شهرک صنعتی در استان فارس است و در این رابطه شاهد انعقاد 143 قرارداد سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اقلید می‌باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: شهرک‌های صنعتی اقلید بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید فراهم کرده اند و سرمایه گذاران از این ظرفیت ایجاد شده می‌توانند در راستای توسعه صنعتی شهرستان استفاده کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی اقلید که با حضور نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی و صنعتگران برگزار شد، افزود: امسال در راستای مانع زدایی از تولید و پشتیبانی از واحد‌های صنعتی، برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف تدوین شده و در حال اجراست.
وی افزود: معتقدیم باید از تمامی ظرفیت‌ها برای مانع زدایی از تولید استفاده کنیم و این موضوع باید در اولویت سایر دستگاه‌های دیگر نیز باشد.
فتوحی در ادامه با اشاره به ایجاد 6 شهرک یا ناحیه صنعتی در شهرستان اقلید گفت: شهرستان اقلید از لحاظ آمار تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده، رتبه برتر استان فارس را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که در این شهرستان هم اکنون، شهرک‌های صنعتی اقلید 1 و 2 و نواحی صنعتی تیمارجان، خنجشت، حسن‌آباد و سده راه اندازی شده است و کار واگذاری زمین در همه این شهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام می‌شود.
در حال حاضر 143 قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌های صنعتی اقلید منعقد شده که شهرک صنعتی اقلید ۱ با دارا بودن 100 قرارداد بیشترین تعداد قرارداد و پس از آن ناحیه صنعتی تیمارجان با 20 قرارداد، ناحیه صنعتی سده با ۷ قرارداد، ناحیه صنعتی خنجشت 8 قرارداد و حسن آباد 7 قرارداد و اقلید 2 نیز با یک قرارداد درجایگاه‌های بعدی قرار دارند. فتوحی افزود: در قالب این قراردادها جمعاً 54 هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است.
وی اضافه کرد: همچنین ۳6 واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک‌های صنعتی با اشتغال افزون بر 410 نفر در مرحله بهره برداری قرار دارند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی اقلید در مجموع ظرفیت استقرار 5هزار واحد تولیدی صنعتی صنفی خدماتی و کارگاهی فراهم شده است، گفت: با توجه به اینکه در افق توسعه صنعتی شهرستان شهرک‌ها و نواحی صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برای جذب و استقرار سرمایه گذاران برخوردار هستند، توسعه زیرساخت‌ها نیز متناسب با جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از شهرک صنعتی اقلید 1 نیز به متقاضیان واگذار شده و این شهرک جزو شهرک‌های صنعتی تقاضامحور شهرستان قرار دارد، کار توسعه این شهرک صنعتی نیز در مرحله انجام است که امیدواریم با الحاق اراضی اطراف شهرک صنعتی و رفع مشکلات موجود در این زمینه بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود.
نیاز به حفر یک حلقه چاه به منظور تأمین آب پایدار شهرک صنعتی اقلید و اتصال شهرک صنعتی اقلید 1 به محور طریق الرضا از مهم‌ترین مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره به واگذاری امور راهبری شهرک صنعتی اقلید 1 به شرکت خدماتی متشکل از صنعتگران مستقر در این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: واگذاری امور شهرک صنعتی به شرکت خدماتی، بستر مناسبی برای ارائه خدمات مطلوب به صنعتگران فراهم می‌کند و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز حمایت‌های لازم را از این شرکت در راستای اداره بهتر شهرک صنعتی انجام خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی