[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

وضعیت ۱۱ شهرستان فارس قرمز شد ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: هم‌اینک از مجموع ۳۶ شهرستان استان، ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
عبدالرضا قاسم‌پور، دیروز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: لارستان، لامرد، گراش، زرین‌دشت، اوز، جهرم، قیر و کارزین، کازرون، داراب، خفر و کوه چنار ۱۱ شهرستان دارای وضعیت 
قرمز هستند.
وی ادامه داد: همچنین ۱۳ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۱۲ شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند. قاسم‌پور اضافه کرد: با توجه به روند افزایش شهرهای قرمز، این احتمال که وضعیت شیراز نیز طی روزهای آتی قرمز شود، وجود دارد.
او اظهار داشت: به منظور حفاظت از سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، تردد در مبادی ورودی استان و شهرستان‌ها سختگیرانه تر کنترل می‌شود.
وی گفت: هچنین با توجه به اینکه زمینه و شرایط اسکان مسافران تابستانی نیز قطع شده و اجازه اسکان در مدارس و مهمان‌سراها و مراکز اقامتی دولتی و همچنین برپایی چادر داده نمی‌شود، لذا از هموطنان تقاضا داریم که از سفر به استان فارس خودداری کنند.
معاون استانداری فارس افزود: برپایی هرگونه مراسم مذهبی، جشن و ختم نیز ممنوع است و نظارت‌ها در این زمینه تشدید شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
قاسم‌پور گفت: با توجه به قدرت سرایت بیشتر کرونای هندی و آفریقایی، از مردم انتظار داریم که دستورالعمل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و به ویژه از انجام سفر، برپایی دورهمی و تجمعات خانوادگی خودداری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی