[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

نگران دلتا هستیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و پنجاه و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، درمورد وضعیت نگران کننده و افزایش شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در فارس هشدار داد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با توجه به افزایش موارد مثبت و بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، از ابتلای بیش از هزار نفر و مراجعه بیش از هزار و ۴۵۰ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
او با اعلام اینکه روند رو به افزایش شهرهایی با وضعیت قرمز در کشور و مناطق جنوبی استان، از تسری آن به شهرهای مرکزی استان فارس خبر داد، افزود: بیمارستان پشتیبان از دیروز به ظرفیت درمانی استان افزوده شد. دکتر لطفی از مردم خواست تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانند و در صورت خروج از منزل برای انجام کارهای ضروری، از ماسک استفاده کرده، پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش جدی بگیرند و از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کنند.
دکتر لطفی ادامه داد: متأسفانه با وجود تأکیدها و اطلاع رسانی‌های بسیار، هنوز برخی افراد که دوز اول واکسن «سینوفارم» را دریافت کرده اند، برای تزریق دوز دوم مراجعه نکرده اند که در راستای ایمنی مناسب لازم است به سرعت نسبت به دریافت دوز دوم آن به مراکز معرفی شده از سوی علوم پزشکی مراجعه نمایند.
رئیس دانشگاه ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز دوشنبه و دیروز سه شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی نمودارهای مربوط به جان باختگان کووید ۱۹ در استان و کشور، همچنین پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا در فارس نیز پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی