[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

کرونای هندی وضعیت ۱۶ شهر فارس را قرمز کرد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بستری بیش از هزار و ۶۰۴ بیمار مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان فارس از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تا دیروز چهارشنبه شانزدهم تیر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۸۷هزار و ۵۸۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۸۲هزار و ۹۷۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۵هزار و ۴۶۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۸هزار و ۷۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۰۱هزار و ۷۰۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۶۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی همچنین از بهبودی ۲۷۲هزار و ۱۲۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز سه شنبه و دیروز چهارشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۸۵۶ نفر اعلام کرد.
او با اعلام آمار جان باختگان ناشی از این بیماری در شهرهای فارس به تفکیک از ابتدای شیوع تاکنون، سه‌هزار و ۳۴۴ مورد را مربوط به شیراز، ۳۲۵ مورد مرودشت، ۲۶۹ مورد کازرون، ۱۲۸ مورد داراب، ۱۱۷ مورد آباده، ۱۰۳ مورد ممسنی، ۷۴ مورد اقلید، استهبان و نیریز هر کدام ۷۰ مورد، لامرد ۶۹ مورد، فیروزآباد و کوار هر کدام ۶۱ مورد، ۵۰ مورد سپیدان، ۴۳ مورد قیروکارزین، ۴۱ مورد خرامه، زرقان ۴۰ مورد، ۳۹ مورد کوه چنار، ۳۷ مورد خرمبید، ۳۵ مورد رستم، ۳۳ مورد ارسنجان، ۳۰ مورد بوانات، زرین دشت و سروستان هر کدام با ۲۹ مورد، ۲۸ مورد بیضا، ۲۶ مورد مهر، ۲۵ مورد پاسارگاد، ۱۰ مورد فراشبند، ۸ مورد بختگان و ۲ مورد سرچهان عنوان کرد و یادآور شد: مابقی آمار جان باختگان ناشی از کرونا در استان فارس نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است. این مقام مسئول در دانشگاه اعلام کرد: وضعیت مناسبی به دلیل گسترش روزافزون کرونای هندی در استان نداریم. شهر شیراز و ۱۵ شهرستان دیگر دچار وضعیت قرمز هستند که از دیروز تمهیدات لازم برای اعمال محدودیت‌ها برای شهرهای قرمز فراهم شده است. این مقام مسئول در دانشگاه تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده علائم ویروس کرونا، از مراجعه مستقیم به بیمارستان‌ها بپرهیزند و ابتدا به یکی از ۴۶ مرکز منتخب درمان سرپایی کرونا در استان مراجعه کنند تا در صورت نیاز، طبق تجویز پزشک آن مرکز، بیمار به مراکز درمانی ارجاع داده شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی