[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

با صعود فجر، هواداران زندگی دوباره می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین 
فجرشهیدسپاسی تنها به دو پیروزی دیگر احتیاج دارد تا فارغ از نتایج سایر دیدارها، به لیگ برتر صعود کند. در شش فصل گذشته که فجر برای صعود به لیگ برتر می‌جنگید، هیچ گاه تا این حد به هدفش نزدیک نشده بود. حتی در فصل 95-94 که فجرشهیدسپاسی مانند امروز، در هفته ماقبل پایانی در منطقه صعود قرار داشت،  باز هم چنین شرایط ایدئالی را تجربه نکرده بود، چرا که مجبور بود در روز پایانی در جهنم آبادان برابر رقیب مستقیمش بایستد. اما آن‌ها حالا تنها یک بازی خانگی با رقیب مستقیم دارند و در حالت طبیعی باید پیروز میدان باشند.
علی اصغر کلانتری می‌گوید: حتی اگر ما شاهین را هم شکست دهیم، بازی پایانی‌مان برابر گل ریحان ساده نیست. همه بازی‌ها را با یک دید نگاه می‌کنیم،  چون می‌دانیم همه تیم‌ها با تمام توان برابر فجرشهیدسپاسی حاضر می‌شوند. تنها استراتژی که در مسابقات داریم این است که فقط برای بُرد به زمین  می‌رویم. تاکنون در هیچ مسابقه‌ای برای کسب تساوی به زمین نرفته‌ایم، چرا که قدرت تیم به گونه‌ای است که می‌تواند برابر هر تیمی ‌پیروز شود. 
سرمربی باتجربه فجرشهیدسپاسی اعتقاد دارد که تیمش تاکنون هیچ دیدار ساده‌ای را پشت سر نگذاشته و برای صعود، سختی‌های زیادی را متحمل شده: در بازی برابر آرمان گهر، دروازه تیم ما در دقیقه 60 باز شد ولی آن‌قدر بچه‌ها به خودشان ایمان و اعتماد داشتند که به راحتی بازی را به سود خودشان برگرداندند. به بازی شاهین به مانند سایر بازی‌ها نگاه می‌کنیم، نیازی نیست که فشاری را روی بازیکنان بیاورم یا بخواهم آن‌ها را برافروخته کنم چرا که دوست ندارم شکل تیمی ‌و نوع کاری‌مان را از دست بدهم. 
وی گفت: در مقابل هوادار هم شب خوبی برای ما رقم خورد. بازیکنان نشان دادند که چقدر با غیرت و با شرف هستند. آن‌ها تمام وجود و توان‌شان را در این بازی گذاشتند. از این بابت هم خوشحالم که شب مسابقه، همه مردم از پیر تا جوان با وجود اینکه استرس وحشتناکی بر بازی حاکم بود خیلی خوشحال بودند. قطعی برق هم سبب شد تا مردم از نتیجه مطلع نباشند. حدود ۳۰ دقیقه قطعی برق در ورزشگاه داشتیم و این موضوع باعث شده بود مردم استرس زیادی داشته باشند. شاکر خدا هستیم که این سه امتیاز را در نهایت گرفتیم و همه هواداران خوشحال شدند.
کاپیتان سابق برق شیراز افزود: مسئولان باشگاه کمک زیادی به تیم می‌کنند. سردار بوعلی مثل یک پدر کنار تیم هستند و بارها گفته‌اند که اگر به ورزش و به‌خصوص به فوتبال نرسیم، جوانان سرخورده می‌شوند، به همین دلیل کمک‌های زیادی می‌کنند. درست است که شاید حق افرادی که در مجموعه باشگاه با جان و دل و تمام وجود برای موفقیت تیم کار می‌کنند نسبت به تیم‌های دیگری که سایه به سایه با آن‌ها پیش می‌رویم ادا نشده باشد ولی راضی هستیم، چرا که جایگاه‌مان را می‌دانیم. می‌دانیم که اگر خوشحالی را به هواداران برگردانیم، شاید بعضی‌ها زندگی دوباره بگیرند.
کلانتری گفت: تیم فجر در داخل و خارج کشور طرفداران زیادی دارد و منحصر به استان فارس و شهر شیراز نیست. به همین خاطر تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا این 2 بازی باقی مانده را با موفقیت پشت سر بگذاریم و این تیم را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم. حالا تمام توان، انرژی، فکر و ذهن‌مان را به بازی با شاهین بوشهر معطوف می‌کنیم تا از این بازی عبور کنیم. احتمال دارد هر اتفاقی بیفتد اما اگر شاهین را به لطف خدا و با تلاش بازیکنان ببریم، با توجه به سایر دیدارها مشخص می‌شود که باید در بازی گل ریحان چه نتیجه‌ای را کسب کنیم.
سرمربی فجرشهیدسپاسی ادامه داد: آقای فلاح زحمات زیادی را برای تیم می‌کشد و هر لحظه پیگیر امور باشگاه و بازیکنان هستند و به وضعیت باشگاه سروسامان می‌دهند. اما تنها سردار بوعلی و سرهنگ فلاح نمی‌توانند همه کارها را انجام داده و شرایط ایدئالی را فراهم کنند. اگر قرار است کار بزرگی انجام گیرد، بایستی از ابتدا برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم، همه کنار هم باشند و هر کسی گوشه کاری بگیرد و آن را انجام دهد. تا الآن باشگاه برای ما کم نگذاشته است، هر جا که مشکل داشتیم آن را برطرف کرده‌اند. 
وی گفت: زمانی که به این تیم آمدم و باعث افتخار شد که بار دیگر در خدمت تیم فجرشهیدسپاسی باشم 2 بازی لیگ برگزار شده بود و بسیاری از مردم این دغدغه را داشتند که تیم در فصل جاری سقوط نکند که خدا کمک کرد و بازیکنان نیز تلاش کردند‌. بازیکنانم غیرت و تعصب خاصی دارند و من تا الآن در هر تیمی ‌با هر بازیکنی که کار کرده‌ام چنین تعصبی را بین‌شان ندیدم. هنوز هم فرصت است تا مقاماتی مثل استاندار، فرماندار، نمایندگان مجلس به تیم فجرشهیدسپاسی و قشقایی کمک کنند تا ما صعود کنیم و قشقایی از خطر سقوط رهایی یابد.
علی اصغر کلانتری در ادامه به وضعیت ضعیف زیرساخت‌های ورزشی در شیراز اشاره کرد و گفت: زیرساخت ما در شیراز خوب نیست. پس از 20 سال ورزشگاه پارس ساخته شد اما اگر الآن به این ورزشگاه نگاه کنیم پنجاه ایراد در آن می‌بینیم. اصلی‌ترین مسئله و مشکل این ورزشگاه، وضعیت چمنِ زمین است. اگر فجر به لیگ برتر صعود کند فدراسیون محال است اجازه دهد که ما در ورزشگاه پارس به میدان برویم. اتفاقی خواهد افتاد که ما باید از این استان بیرون برویم و خارج از استان از حریفان پذیرایی کنیم چرا که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری شرایط فعلی چمن را قبول نخواهند داشت. من برای آقای محمودزاده فیلم زمین ورزشگاه را فرستادم و به وی گفتم که این زمین قابل راه رفتن نیست و اجازه دهید تا بازی‌های ما در دستغیب برگزار شود، ما به  ورزشگاه دستغیب راضی بودیم. از زمانی هم که آقای طهماسبی مسئول جدید ورزشگاه پارس آمدند شاید حدود 15درصد کیفیت زمین بهبود یافته ولی در سطح عالی قرار نگرفته است. من قبلاً راجع به چمن ورزشگاه پارس صحبت کردم اما کارشناسان محترم گفتند تیمش در زمین ورزشگاه پارس نتیجه نمی‌گیرد و بهانه می‌آورد! 
کلانتری در پایان گفت: در مقطعی که هستیم فقط از مردم می‌خواهم دعای‌مان کنند، سردار بوعلی و سرهنگ فلاح هم پیگیر هستند تا از طریق مسئولان پاداش و درصدی از قراردادهایشان برای بازیکنان پرداخت شود تا آن‌ها روحیه مضاعفی بگیرند. 60 الی 70 درصد بازیکنان تیم ما سرباز هستند و ماهی حدود یک‌ونیم میلیون حقوق می‌گیرند، این در حالی است که پول یک کفش 7 میلیون تومان است!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی