[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

جوانی جمعیت همراه می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست صبح دیروز قرارگاه جوانی جمعیت بر نقش تأثیرگذار بهورزان و ماماها در تسریع اجرای برنامه‌های جوانی جمعیت تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» در بیست و پنجمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه، به برخی از چالش‌های حوزه جمعیتی کشور اشاره کرد. او ادامه داد: برای رفع چالش‌های جمعیتی کشور باید از توانمندی و ظرفیت‌های موجود بهورزان و ماماها استفاده کرد؛ چراکه ارتباط مستقیم آنان با خانواده‌ها می‌تواند در زمینه تحکیم خانواده، ارتقای سلامت مادر و نوزاد، ترویج زایمان و فرزندآوری، کمک کننده باشد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بهورزان و ماماها را به عنوان یکی از کلیدی ترین عناصر تسریع در اجرای برنامه جوانی جمعیت، افزایش فرزندآوری و جلوگیری از پیری جمعیت دانست که قدردان اقدامات ارزشمند آنان هستیم.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به بیست و پنجمین نشست صبح دیروز قرارگاه جوانی جمعیت به عنوان آخرین نشست این حوزه در سال ۱۴۰۱، بر تلاش مضاعف برای رفع آسیب‌ها و چالش‌های شناسایی شده و همچنین تحقق مصوبات قراگاه جوانی جمعیت در شهرستان‌های استان و تقویت زیرساخت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود تأکید کرد.
دکتر سید وحید حسینی، برگزاری آیین ازدواج ۱۶۰ زوج دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از بهترین اقدامات این مجموعه در راستای ترویج ازدواج آسان و تحکیم خانواده دانست و از دست اندرکاران و حامیان این آیین بزرگ و ارزشمند قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بار دیگر به نقش اثرگذار اصحاب رسانه، خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و فعالان فرهنگی اجتماعی در ترویج فرهنگ حمایت از خانواده، جوانی جمعیت، فرزندآوری و جلوگیری از سالخوردگی جمعیت اشاره کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست با ارائه راهکارهای مختلف در زمینه تسریع در بهبود اجرای سیاست‌های جوانی جمعیت در استان، گزارشی از اقدامات کمیته‌های زیرمجموعه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه در حوزه‌های مختلف ارائه کردند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی