[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

ترویج فرزندآوری ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد سامان‌دهی امور جوانان با بیان اینکه سرمایه گذاری روی جوانان و بالنده کردن آنها و استفاده از پتانسیل و نیروی جوانی آنها می‌تواند توسعه همه جانبه ای را برای کشور به ارمغان بیاورد، اظهار داشت: جوانان در پیچ و خم برخی مشکلات گرفتار شده اند و ما باید موانع پیش روی این نسل خلاق و توسعه گر را کاهش دهیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه ستاد سامان‌دهی امور جوانان تکالیف مدون و مشخص دارد و با پیگیری اداره کل ورزش و جوانان، اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: ستادهای شهرستانی سامان‌دهی امور جوانان توسط فرمانداران باید تشکیل شود و به عنوان یکی از اولویت‌ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ازدواج و طلاق متأثر از مؤلفه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، گفت: یکی از اقدامات مهم در زمینه آماده سازی جوانان برای تشکیل خانواده، مهارت آموزی سربازان وظیفه توسط اداره کار، فنی حرفه ای و بخش خصوصی است که کاری قابل قبول محسوب می‌شود.
استاندار فارس با تأکید بر هدف گذاری برای حل مشکلات اقتصادی جوانان و تشویق آنان برای ازدواج، ادامه داد: آموزش‌های لازم جوانان را آماده ورود به مرحله تشکیل خانواده می‌کند.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی جوانان در دوره سربازی باید متناسب با نیازهای بازار کار باشد، تصریح کرد: این آموزش‌ها بسیار مهم و مؤثر هستند و باید بر اساس مشاوره‌های اقتصادی بازار کار باشد که جوانان بتوانند بعد از دوران خدمت مشغول به کار شوند. 
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس خواستار مشارکت بخش خصوصی و تشکل‌های اجتماعی، اقتصادی و جوانان در برنامه‌های ستاد سامان‌دهی امور جوانان شد و گفت: باید از اتاق بازرگانی، نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی کشاورزی، نظام مهندسی معدن و تشکل‌های گردشگری برای ایجاد فرصت‌های شغلی و در نظر گرفتن امتیازات و تسهیلات برای کسانی که ازدواج می‌کنند، استفاده کرد. وی با اشاره به اینکه باغ‌های مجالس می‌توانند زمینه برگزاری مجالس ارزان قیمت را برای زوج‌ها فراهم کنند و شرکت‌های سیاحتی نیز امکان سفر زوج‌های جوان را ایجاد کنند، ادامه داد: بیشترین و ارزان ترین شغل‌ها را در بخش گردشگری می‌توان ایجاد کرد. استاندار فارس با بیان اینکه اتاق بازرگانی می‌تواند اولویت اشتغال در واحدهای تازه تأسیس و بخش‌های توسعه ای را به جوانان در شرف ازدواج تا زوج‌های تازه ازدواج کرده اختصاص دهد، اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی و شرکت عمران صدرا باید برای زوجین تازه ازدواج کرده و خانه اولی‌ها فرصت تهیه مسکن فراهم کنند؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز متعهد شوند تعداد مشخصی از افراد تازه ازدواج کرده را مشغول به کار کنند. دکتر رحیمی با اشاره به نمایان شدن آسیب‌های نوظهور مانند اعتیاد به روان گردان‌ها و اینکه باید مراکز تخصصی مشاوره و روان شناسی به درمان بیماری‌های روانی افراد کمک کنند، افزود: مراکز مشاوره‌ها و دفاتر ثبت ازدواج باید برای کاهش طلاق و شناخت بهتر طرفین از یکدیگر اقدام به تهیه چک لیست‌های قابل ارزیابی کنند تا انتظارات و شناخت طرفین ازدواج از یکدیگر دقیق تر شود. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تأکید بر تلاش برای ترویج فرزندآوری و فراهم کردن زمینه‌های آن، گفت:  اهرم‌های تشویقی در این زمینه باید فراهم شود و چهارچوب قانونی پیدا کند؛ زیرا با تصمیمات شخصی و مقطعی نمی‌توان این موضوع را سازمان‌دهی کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی