[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

سیل پروژه‌های بزرگ شهرداری شیراز، روزنامه شیراز نوین

توسعه باغ هنر و پارک بعثت و احداث پارک اردیبهشت از جمله پروژه هایی هستند که شهرداری وعده افتتاح آن‌ها را داده است. 
مدیر عامل سازمان عمران شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر عملیات ساخت بزرگترین زیرگذر شیراز به سرعت در حال اجراست و به منظور اجرای عملیات آسفالت و ارتباط این زیرگذر با زیرگذر تقاطع گلستان، از هفته آینده زیرگذر گلستان به مدت 3 ماه مسدود و پس از آن فاز اول این زیرگذر در حد فاصل ابتدای شهرک گلستان تا ابتدای قصرقمشه افتتاح می‌شود.
مستمع اضافه کرد: 3 ماه پس از مسدود کردن تقاطع گلستان 4 لاین از 6 لاین بزرگ ترین زیرگذر شیراز به بهره برداری می‌رسد و مابقی پروژه که شامل بدنه سازی است تا پایان سال افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌های ما که در مراحل نهایی قرار دارد زیرگذر علی بن حمزه (ع) است که تا پایان اردیبهشت به بهره برداری می‌رسد و پس از افتتاح آن مسیر خیابان ساحلی حد فاصل خیابان هجرت تا پل علی بن حمزه (ع) باز شده و با گشایش این تونل، عملیات ساخت پل شیشه‌ای بر روی رودخانه خشک آغاز می‌شود.
مستمع در خصوص مراحل اجرای تقاطع امیرکبیر نیز گفت: این تقاطع با 5 کیلومتر پل بزرگ ترین تقاطع غیرهمسطح شیراز است که برآورد اولیه اعتبار مورد نیاز آن 85 میلیارد تومان بود و پیش بینی می‌کنیم کل اعتبار ساخت آن به 100 میلیارد تومان افزایش یابد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی این پل به درون بولوار امیرکبیر رسیده که سخت ترین مرحله کار است و در صورت عدم وجود مشکلات پیش بینی نشده امیدواریم تا پایان سال شاهد افتتاح این پروژه نیز باشیم. مدیر عامل سازمان عمران شهرداری شیراز گفت: در کنار این پروژه‌ها هم اکنون تقاطع غیر همسطح معلم نیز مراحل نهایی ساخت را می‌گذراند و تا پایان اردیبهشت این پروژه نیز به بهره برداری می‌رسد. اولین فضای شهری شیراز این هفته جلوی باغ عفیف آباد به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار منطقه یک شیراز با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر عملیات زیباسازی این فضای شهری در محوطه جلوی باغ عفیف آباد در حال انجام است که شامل اجرای سنگفرش، فضای سبز و آب نما و یک فضای زیبا برای شهروندان است و این هفته افتتاح و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
اسماعیلی اظهار داشت: با توجه به بسته شدن مسیر جلوی باغ عفیف آباد، کار تملک باغی که در مسیر بولوار مصلی نژاد بود به اتمام رسید و ظرف مدت 10 روز آینده بولوار پشت باغ عفیف‌آباد نیز به بولوار ستارخان متصل خواهد شد و این بولوار از بن بست فعلی خارج خواهد شد.
وی اضافه کرد: در کنار اجرای فضای شهری جلوی باغ عفیف‌آباد هم اکنون عملیات اجرایی دومین فضای شهری شیراز نیز در خیابان جهاد کشاورزی آغاز شده و تا 6 ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار منطقه یک شیراز ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که این هفته در سطح منطقه یک به بهره برداری می‌رسد افتتاح پارک اردیبهشت در بولوار زند و در محل سابق باغ فرزانه است که این پروژه نیز در 13 هزار مترمربع اجرا و شامل فضاهای سبز، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی، فضای بازی کودک و فضای نشستن برای مردم است.
اسماعیلی گفت: در زمینه توسعه باغ هنر نیز هم اکنون عملیات تملک باغ‌های اطراف این پروژه به اتمام رسیده و ظرف 2 ماه آینده مساحت این باغ 5/2 برابر مساحت فعلی شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: همچنین با توجه به نزدیک شدن به مراحل نهایی طرح توسعه پارک بعثت تا پایان تیرماه، مساحت این پارک به 2 برابر مساحت فعلی افزایش می‌یابد و به 8 هکتار خواهد رسید که شامل فضاهای ورزشی، پیاده روی، دوچرخه سواری، زمین مینی‌گلف، زمین والیبال و بسکتبال و تعدادی زمین ورزشی دیگر است.
اسماعیلی اضافه کرد: از دیگر پروژه هایی که در سطح این منطقه در حال اجراست طرح پیاده روسازی خیابان قصردشت به طول 6 کیلومتر در حدفاصل چهارراه ملاصدرا تا میدان قصردشت است که علاوه بر ساماندهی و سنگفرش پیاده‌روهای این مسیر، جداره‌های این محور نیز ساماندهی و آسفالت می‌شود و مسیر برای عبور و مرور شهروندان آماده خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی