[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

دانش‌بنیان‌ها در مسیر جهش ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: از سال ۹۲ تاکنون این استان رشد بسیار خوبی در زمینه شرکت‌های دانش بنیان داشته است؛ به گونه ای که بیش از یک هزار و ۱۰۰ شرکت نوآوری داریم که بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و بقیه فناور هستند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک‌ها و مراکز نوآوری استان فارس با بیان اینکه شیراز قطب علمی جنوب کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون جایگاه بسیار خوبی در زمینه شرکت‌های دانش بنیان در سطح کشور داریم و از صندوق صنایع پیشرو، منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و از منابع استانداری به این شرکت‌ها کمک‌های 
صورت می‌گیرد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک نوآوری دانشگاه صنعتی افزود: در این پارک شرکت‌های فناور مستقر هستند و تصمیماتی برای توسعه بیشتر این پارک و حمایت از شرکت‌های نوآور و تشکیل زیست بومی که اساتید و دانشجویان بتوانند از آن استفاده کنند اتخاذ شد.
وی ادامه داد: بازدیدی از کارخانه نوآوری استان فارس داشتیم که بزرگ ترین کارخانه نوآوری در سطح کشور است و 60 شرکت دانش بنیان در آن مستقر هستند. این شرکت‌ها در زمینه شیمیایی، نفت، برق، الکترونیک و آی تی فعالیت می‌کنند.
استاندار فارس گفت: با توجه به وضعیت کرونایی، انتظارات ما در زمینه استقرار شرکت‌های فناوری و تیم‌های دانش بنیان در کارخانه نوآوری هنوز به صورت مطلوب محقق نشده است ولی در این مسیر قدم برمی‌دارند.
دکتر رحیمی اظهار داشت: بازدیدی از پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز داشتیم که در زمینه تجهیزات، روش‌های نوین و داروها فعالیت می‌کنند و در ادامه از دره فناوری دانشگاه شیراز و پارک علم و فناوری استان بازدید خواهیم کرد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مساعدت لازم را خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی