[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

روزهای تلخ فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ضمن بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع تا دیروز بیست و دوم تیر، از جان باختن 16 هم استانی دیگر بر اثر این بیماری خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۶هزار و ۹۳۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۹۰هزار و ۲۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۸هزار و ۵۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۹هزار و ۷۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۰۹هزار و ۷۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با اعلام اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، گفت: هم اکنون هزار و ۹۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۷۶هزار و ۸۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن شانزده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز دوشنبه و دیروز سه شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۹۱۶ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه اعلام کرد: با ابراز تأسف از روند افزایشی مبتلایان در روزهای اخیر، در خصوص سهل انگاری و رعایت نکردن محدودیت‌های اعمال شده همانند استفاده نکردن از ماسک و پرهیز نکردن از حضور در تجمعات از سوی برخی افراد هشدار داد و افزود: در روزهای اخیر میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به زیر ۶۰ درصد رسیده است که همین عامل می‌تواند منجر به وقوع فاجعه شود.  
این مقام مسئول در دانشگاه از مردم استان خواست تا به صورت جدی تر نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران و پرهیز از دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی