[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

دولت تسهیلگر تولید باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بر اهمیت و ضرورت تعیین قیمت‌ کالاهای اساسی نظیر گندم و تخصیص اعتبارات موردنیاز به این کالاها، بر اساس واقعیت‌ها تأکید کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمدجواد عسکری، چهارشنبه ۲۴ اسفند در نشستی با حضور کشاورزان پیشرو، با تأکید بر اینکه سیاست‌های دولت در نظام مدیریتی کشور باید بر مبنای واقعیات باشد، مطرح کرد: در راستای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی به ویژه کالاهای اساسی باید بر مبنای شاخص‌ها نسبت به برآورد هزینه تولید اقدام شود تا به تولیدکنندگان آسیبی وارد نشود. وی با اشاره به نقش‌آفرینی کشاورزان در تحقق اهداف امنیت غذایی کشور، ادامه داد: کشاورزان نسبت به تأمین نان مردم متعهد هستند؛ بنابراین باید از خواسته‌های آنان علاوه بر مصوبات قانونی مجلس در دولت هم دفاع بشود.
عسکری در رابطه با ضرورت تغییر ساختار نحوه تعیین قیمت‌ محصولات و فرآورده‌های کشاورزی از شورای اقتصاد به شورای جدید قیمت‌گذاری تأکید و اضافه کرد: با این اصلاح رویه در ساختار مدیریتی تعیین قیمت‌ها خوشبختانه شاهد قیمت‌گذاری بر اساس واقعیات هستیم. این نماینده مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری باید سودآور باشد، گفت: دولت باید در فرایند تولید و ایجاد زمینه‌های لازم به منظور جهش محسوس در نظام تولید، نقش تسهیلگری داشته باشد و با اجرای درست قوانین و مقررات مصوب مجلس نیز در تأمین نیازهای مصرفی کشور به خودکفایی لازم برسد. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس نسبت به ضرورت خودکفایی در تأمین کالاهای اساسی هم اشاراتی داشت و افزود: در اجرای طرح تضمینی گندم باید به درستی مدیریت شود تا از مناقشات بین‌المللی و منطقه آسیبی به منافع ملی کشور وارد نشود؛ چراکه کشورهای تولیدکننده گندم به دنبال سود خود در بازارهای جهانی هستند. عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری نسبت به ضرورت به‌روزرسانی آمار و اطلاعات میزان تولید گندم در کشور، بیان کرد: آمار و اطلاعات نباید بر مبنای خرید محصول باشد؛ بلکه این داده‌ها بایستی بر اساس میزان تولید واقعی در کشور باشد تا بتوان در زمینه برنامه‌ریزی‌ها و تخصیص اعتبارات به این بخش به درستی تصمیم گرفت.
عسکری همچنین ضمن تأکید بر اینکه اعتبارات مربوط به کالاهای اساسی باید ضمانت پرداخت داشته باشند، خاطرنشان کرد: بایستی منابع مالی موردنیاز کالاهای اساسی به موقع و متناسب با بودجه کشور تأمین بشود تا کشاورزان در زمینه کشت محصولات به ویژه گندم با چالش نقدینگی مواجه نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی