[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

اجاره ۹۵ چاه برای تأمین آب آشامیدنی تابستان ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان فارس با بیان اقدامات انجام شده برای تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای این استان در تابستان جاری اظهار داشت: این شرکت با اجاره ۳۷ حلقه چاه کشاورزی، حفر ۲۰ حلقه چاه جدید و کف شکنی ۳۸ حلقه چاه اقدامات مؤثری برای تأمین آب انجام داده است.
 به گزارش ایرنا، رضا عسکری بیان داشت: متأسفانه سال آبی جاری یکی از کم بارش ترین سال‌ها در چند دهه گذشته است که آثار مخرب زیادی بر منابع آب آشامیدنی استان فارس تحمیل کرده است.
وی با تأکید بر اینکه تابستان بسیار گرم و کم آبی را پشت سر می‌گذاریم، بیان داشت: از چند ماه گذشته پیش بینی بروز بحران کم آبی در فصل گرم سال را داشته ایم و با تشکیل کمیته بحران برنامه ای کاربردی را تدوین کردیم و برای کاهش اثرات خشک سالی به مرحله اجرا گذاشتیم.
عسکری ادامه داد: افزایش تاب آوری و پایداری خدمات یکپارچه آب رسانی در شهر‌ها و روستاهای استان مهم ترین رویکرد ماست و بر همین اساس طی ماه‌های گذشته اقدامات گسترده به منظور مدیریت تنش آبی در شهر‌ها و روستاهای استان انجام داده ایم.
وی اضافه کرد: بازسازی و ارتقای تأسیسات و کاهش هدررفت در شهرها و روستاها، پایدارسازی تأمین برق و افزایش توان آب رسانی سیار در شهرها و روستاها، تکمیل طرح‌های آب رسانی اولویت دار، افزایش ظرفیت ذخیره سازی آب، افزایش ظرفیت تأمین و تولید آب و مدیریت مصرف و اجرای پروژه‌های ارتقای کیفیت آب از جمله این اقدامات است.
به گفته وی در ماه‌های گذشته ۱۷۹ کیلومتر از خطوط و شبکه‌های آب رسانی در شهرهای جهرم، نی ریز، داراب و کازرون نشت یابی شده که این اقدام منجر به کاهش ۳۶ لیتر در ثانیه از هدررفت آب شد.
عسکری ادامه داد: در این مدت در شهرها و روستاهای استان، ۳۹ کیلومتر از خطوط انتقال فرسوده بازسازی و نوسازی شده است. همچنین ۴۳۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع آب در شهر‌ها و روستاها بازسازی و نوسازی شده و ۳هزار و ۱۵۷ رشته انشعابات مشترکان در شهرها و روستاهای استان اصلاح و بازسازی شده است.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا فارس با بیان اینکه تعداد ۱۷هزار و ۲۸۵ دستگاه کنتور خراب مشترکان در شهرها و روستاهای استان بازسازی شده است، افزود: تعداد ۸۲۶ فقره انشعاب غیرمجاز در شهرها و روستاهای استان شناسایی شد که از این تعداد ۳۵۶ فقره به انشعاب مجاز تبدیل شده است.
عسکری با بیان اینکه تعداد چاه‌های کف شکنی شده حدود ۳۸ حلقه چاه، اجاره ۳۷ حلقه چاه کشاورزی و آب رسانی سیار به ۳۳۴ روستای استان فارس در ماه‌های گذشته انجام شده، گفت: تعداد ۲۰ حلقه چاه جدید جهت برون رفت از بحران کم آبی در شهرها و روستاهای استان حفر شده است که میزان تقریبی ۳۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید اضافه شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی