[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

آمار کرونا به مرز ۳۱۵هزار نفر رسید ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۳۱۴هزار و ۳۰۵ نفر رسید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و هجده‌هزار و ۴۱۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۹۴هزار و ۵۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۹هزار و ۹۶۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰هزار و ۲۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۴هزار و ۳۰۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی 
شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، دوهزار و ۱۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۷۹هزار و ۵۸۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی با ابراز تأسف از جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۹۴۳ اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، می‌تواند از ابتلا به ویروس کرونا 
پیشگیری کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی