[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

تسهیلات دلاری برای فناوران، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوان «توسعه راهکارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین» صندوق نوآوری یونیسف که به بهبود دسترسی و ارائه خدمات و سیستم‌های دیجیتال منجر می‌شود، همکاری و مشارکت کرده است.
امید ماهرانی در جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان این اتاق گفت: صندوق نوآوری یونیسف به دنبال سرمایه گذاری بدون سهم سرمایه تا سقف 100هزار دلار برای تأمین مالی و حمایت فنی (در مرحله کشت ایده) شرکت‌های نوپای فناورانه انتفاعی که پتانسیل کمک به بشریت را دارند، است.
وی با بیان اینکه افرادی که دارای طرح‌هایی با مطالعات انجام‌شده و آماده اجرا می‌باشند، تا تاریخ 11 مرداد 1400 می‌توانند در وب سایت یونیسف بارگذاری کنند. وی افزود: استارت‌آپ‌هایی که از یادگیری ماشینی، علوم داده یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و کسب و کار آنها در یکی از کشورهایی که برنامه‌های کشوری یونیسف در آن اجرا می‌شود، ثبت شده است و همچنین دارای نمونه اولیه کارآمد با نتایج امیدوارکننده متن باز هستند، می‌توانند از این حمایت‌ها استفاده کنند.
ماهرانی اظهار داشت: در سیاست گذاری‌های کلان کشور شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نوین تأثیر بسزایی در اشتغال‌زایی و ثروت آفرینی دارند که دولت باید به این بخش مهم از اقتصاد توجه ویژه داشته باشد.
وی اضافه کرد: تغییرات گسترده و رقابت از مهم‌ترین ویژگی‌هاست که در این زمینه شرکت‌های دانش بنیان و با رویکرد فناورانه با تولید محصولات جدید و فناوری بالا می‌توانند خدمات بهتری را به مردم عرضه کنند و در جذب مخاطب جایگاه بهتری را ایفا کنند.
ماهرانی با بیان اینکه شناسایی ایده‌ها یکی از موارد مهم در حوزه کارآفرینی است، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان به عنوان شرکت‌های کوچک و متوسط با استفاده از دانش محصولات نوین را تولید و وارد بازار می‌کنند که در این مسیر رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال متناسب با ظرفیت نوآوری و رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: با توجه به صادرات خوب محصولات دانش بنیان در کشور، حوزه دانش بنیان، فناورانه و ایده‌های نوین یکی از عرصه‌های مهم برای ثروت‌آفرینی است که ورود و فعالیت در این بخش در کشور باید موردتوجه قرار گیرد که در این زمینه دسترسی به ظرفیت‌های سرمایه گذاری برای کارآفرینان و پژوهشگران عامل مهمی در ایجاد نوآوری و بهره برداری از توان فناوری در اقتصاد کشور است.
وی با تشریح برخی از حمایت‌های دستگاه از شرکت‌های دانش بنیان استان تصریح کرد: یکی از رویکردهای ما در این کمیسیون تعامل و همکاری با ارگان‌های حامی شرکت‌های دانش بنیان و شناسایی و معرفی برنامه‌های آنها در راستای ارتقای شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرینان 
استان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی