[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

پیشتازی در بزرگ‌راه ارتباطات بین‌الملل، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز از اضافه شدن پنج شهر خارجی به شبکه شهرهای دوست و خواهرخوانده شیراز طی چهار سال اخیر خبر داد. 
حمید جورکش گفت: در حوزه توسعه و گسترش ارتباطات شهر با شهر، دوره فعلی مدیریت شهری شیراز عملکرد بسیار مطلوب تری هم در مقایسه با ادوار گذشته و هم سایر کلان شهرها داشته است. وی اضافه کرد: تا سال ۹۶ شیراز با دوشنبه تاجیکستان، نیکوزیا قبرس، چونگ چینگ چین، وایمار آلمان و پچ مجارستان رابطه خواهرخواندگی و با غازی آنتپ ترکیه تفاهم نامه همکاری داشته که با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده علاوه بر تلاش برای احیا و تعمیق روابط پیشین، با نانجینگ چین تفاهم نامه خواهرخواندگی و با درسدن آلمان و نووی ساد صربستان پایتخت فرهنگی اروپا در ۲۰۲۲ تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: علاوه بر این پیش نویس تفاهم نامه همکاری با فلورانس در سطح شهرداران دو شهر و بوگوتا پایتخت کلمبیا و از شهرهای مهم فرهنگی اسپانیولی زبان در سطح معاونان فرهنگی آماده شده و پس از طی مراحل لازم از جانب طرفین در آینده نزدیک امضا می‌شود. جورکش تصریح کرد: هرچند صرف ایجاد پیمان‌های دوستانه و اقدامات نمادین در عرصه ارتباطات بین المللی ارزشمند است، اما رویکرد شهرداری شیراز در سال‌های اخیر تلاش ویژه برای تعریف پروژه‌های کاربردی و مشترک با شهرهای دوست و خواهرخوانده بوده است. وی با ذکر مثالی در این خصوص اضافه کرد: همکاری‌های علمی و فرهنگی از جمله تبادل سردیس با نانجینگ، برگزاری هفته فرهنگی آلمان در شیراز به مناسبت دویستمین سالگرد انتشار دیوان غربی شرقی گوته، نصب سردیس حافظ در پچ، تبادلات علمی و فنی با درسدن در زمینه تراموا از جمله این اقدامات است. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ادامه داد: برای انجام یک دوره مسابقه نقاشی بین کودکان و نوجوانان تحت عنوان رنگین کمان صلح نیز با شهرهای بوگوتا، فلورانس و نووی ساد به طور جداگانه به توافق رسیده و برگزاری هفته فرهنگی شیراز در فلورانس و بالعکس نیز مورد موافقت هر دو طرف قرار گرفته است. 
جورکش ضمن تقدیر از اقدامات حوزه روابط بین الملل شهرداری شیراز افزود: کسب کرسی در هیئت مدیره متروپلیس که دبیرخانه آن در بارسلون واقع شده، همچنین کسب کرسی در هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان که دبیرخانه آن در کیوتو قرار دارد و عضویت و ایفای نقش فعال و پویا در سازمان شهرهای هوشمند پایدار، حاکی از عملکرد مطلوب در حوزه سازمان‌های 
بین المللی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی