[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

برپایی جشن نیمه‌شعبان با حضور کارکنان ارتش، روزنامه شیراز نوین

مراسم جشن ولادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت مهدی موعود(عج) با حضور  امیرسرتیپ وجیه الله جمشیدی فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد‌، حجت الاسلام و المسلمین عزیز رضایی ارشد روحانیون ارتش در استان فارس و کارکنان مرکز آموزش علوم و فنون مکانیزه نیروی زمینی ارتش و خانواده‌های آنان برگزار گردید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ارتش در منطقه فارس، در ابتدای این مراسم امیر سرتیپ وجیه الله جمشیدی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت طی سخنانی بیان داشت:  در مذهب تشیع انتظار فرج و دعا برای ظهور آن حضرت به همراه آمادگی قلبی و عملی از برترین اعمال شمرده شده است؛ چرا که آغاز و انجام این امر در دست خداست و بدیهی است که انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج)به آسانی ممکن نیست. انشاالله که همه ما از یاران صدیق آن حضرت باشیم. در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عزیز رضایی ضمن تبریک نیمه شعبان طی سخنانی بیان داشت‌: اگر جامعه اسلامی و تشیع منتظر واقعی ظهور و فرج شوند و انتظار آنها از سنخ انتظار خود امام زمان(عج)باشد خدای متعال لطف خود را هرچه زودتر شامل ما خواهد نمود و فرج حجتش را نزدیکتر می کند.پس باید علاوه بر ظواهر و شعائر دینی‌، ظاهر ما مهدوی باشد. باید در نیات و افکار خود نیز غیر از این راه نداشته باشد تا هرچه زودتر به نتیجه برسیم و خود را لایق قرار گرفتن در زیر بیرق نورانی و الهی آن حضرت نماییم.
ارشد روحانیون ارتش در ادامه در خصوص علل سیاسی اجتماعی غیبت بیان داشت‌: شکی نیست که رهبری پیشوایان الهی به منظور هدایت مردم به سرمنزل کمال مطلوب است و این امر در صورتی میسر است که آنها آمادگی بهره برداری از این هدایت الهی را داشته باشند‌. اگر چنین زمینه مساعدی در مردم وجود نداشته باشد حضور پیشوایان آسمانی در بین مردم ثمری نخواهد داشت‌. متاسفانه فشارهایی که به‌ویژه از زمان امام جواد (ع) به بعد بر امامان وارد شد و محدودیت‌های زیادی که برقرار گردید‌، فعالیت‌های امام یازدهم و دوازدهم را به حداقل رسانید، نشان داد که زمینه مساعد جهت بهره‌مندی از هدایت‌ها و راهبری‌های امامان در جامعه درحد نصاب لازم وجود ندارد‌؛ از این رو براساس حکمت الهی امام زمان(عج) در پرده غیبت قرار می گیرد‌. 
پخش کلیپ، اجرای نمایش و تئاتر‌، اجرای سرود و مولودی‌خوانی‌، برگزاری مسابقات متنوع و اهداء جوایز به نفرات برتر، اهداء هدیه به نفرات برتر مسابقات فرهنگی با موضوع امام عصر(عج) از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی