[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

استرس را در چند ثانیه رفع کنید، روزنامه شیراز نوین


همه ما در زندگی روزمره دچار استرس می‌شویم و هرکس به نحوی سعی می‌کند از استرس نجات پیدا کند یا بهتر است بگوییم کاهش استرس را به بهترین شکل انجام دهد.
به گزارش بهداشت نیوز،‌‌  مطمئناً نمی‌توانیم راهکارها را همیشه انجام دهیم؛ بهترین راهکار آن است که در لحظه انجام گیرد، نکته مهم اینجاست که با اعضای بدن می‌توانید حرکت‌های مختلفی انجام دهید که فشار را کنترل کنید.
فشار پشت سر برای رفع استرس
سر پر از فشار است که به طور مستقیم و مؤثر می‌شود سطح استرس آن را کاهش داد. برای انجام این کار در محیط کار می‌توانید روی صندلی بنشینید و تکیه دهید و با دو انگشت پشت گردن که متصل به سر است را 20 ثانیه ماساژ دهید، بیشتر استرس در طول روز در شانه‌ها و گردن جمع می‌شود و ماساژ این ناحیه‌ها استرس را درمان می‌کند.
گوش‌ها را فشار دهید تا استرس شما کاهش یابد
بسیاری از کارشناسان ادعا می‌کنند گوش بهترین نقطه درمان استرس است و برای همین در عکس‌العمل‌شناسی برای کاهش تورم و درد بدن استفاده می‌شود، به همین منظور توصیه می‌شود این ناحیه را با پنبه و حتی خودکار ماساژ داده و در طول آن نفس‌های عمیق آهسته‌ای بکشید.
فشار نقطه‌ای در سینه برای رفع و کاهش استرس
استرس باعث می‌شود فراموش کنیم نفس بکشیم، این نکته کمک می‌کند استرسی که در سینه جمع شده را با نفس عادی کاهش دهیم. هنگام تنفس با 3 انگشت روی سینه بمالید، اگر تجربه استرس‌های مزمن را دارید این کار راا وسط دو ابرو انجام دهید تا اعصابتان آرام شود.
به وسیله شکم هم می‌توانید استرس را کاهش دهید
بسیاری از کارشناسان ترجیح می‌دهند از این ناحیه استفاده کنند چون حرکاتی را ایجاد می‌کند که سینه را آزاد و تنفس را بهبود می‌بخشد. بیمارانی که این کار را انجام می‌دهند و تنفس عمیق می‌کشند حال خوبی دارند و به سرعت از استرس و تنش‌های روانی رها می‌شوند.
ساعد را هم می‌توانید برای کاهش استرس فشار دهید
استرس عصبانیت انرژی معکوسی در بدن ایجاد می‌کند، با این کار به شما کمک می‌کنیم که انرژی را از راه درست تأمین و استرس‌تان کاهش یابد، دقت کنید که با ماساژ درست این نقطه تنش را سریعاً رفع خواهید کرد.
کاهش استرس به وسیله کف دست
یکی دیگر از نقاط مخصوص برای رفع استرس با کمک طب فشاری، کف دست است که برای این کار کافیست زمانی که استرس را تشخیص دادید با فشار کف دست استرس را کاهش دهید به همین سادگی.
فشار ساق پا با انگشت برای کاهش استرس
ساق پا بخش دیگری است برای کاهش استرس، اگر در بخش فوقانی بدن احساس استرس دارید ماساژ این ناحیه عالی است، این ناحیه برای افرادی که خیلی استرس دارند به‌خصوص خانم‌ها مفید است.
با فشار در ناحیه پا استرس‌های ذهن را آزاد کنید که یکی از بهترین درمان‌های پانکراس است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی