[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

یک احتمال جذاب مختصات جغرافیایی لیگ برتر تغییر می‌کند، روزنامه شیراز نوین

نگاهی به کورس رقابت برای بقا در لیگ برتر و صعود از لیگ آزادگان نشان می‌دهد که احتمالاً نقشه جغرافیایی رقابت‌های باشگاهی در سطح اول فوتبال ‌ایران تغییر کند.
به گزارش فوتبال 360، لیگ برتر فوتبال ‌ایران پایاپای رقابت‌های لیگ دسته اول کارش را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی سازمان لیگ، در دهه اول خردادماه قرار است بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال ‌ایران کارش به پایان برسد و توأمان با ‌این پایان، مسابقات لیگ یک هم به نقطه پایانی خود می‌رسد که همگان در انتظار تعیین چهره تیم‌های سقوط کرده از لیگ برتر به لیگ یک و در نقطه مقابل تیم‌های صعود کرده از لیگ یک به لیگ برتر هستند.
*خوزستان در لیگ برتر تک نماینده‌ای می‌شود؟
صنعت ‌نفت آبادان قعرنشین لیگ بیست‌ودوم است و بالاتر از ‌این تیم در منطقه قرمز جدول، نفت مسجدسلیمان قرار دارد. فاصله 7 امتیازی 2 نماینده خوزستانی در فاصله 7 هفته به پایان رقابت‌های لیگ برتر باعث شده تا از آن‌ها به عنوان کاندیدای اصلی سقوط به لیگ یک یاد شود. در حال حاضر در نقشه پراکندگی تیم‌ها بر حسب استان، خوزستانی‌ها بعد از استان تهران صاحب 3 نماینده هستند و در کنار استان کرمان، بیشترین نماینده را در سطح اول فوتبال ‌ایران دارند.
نفتی‌ها شرایط نابسامانی در جدول لیگ برتر دارند و همین مسئله باعث شده تا فوتبال خوزستان با یک تهدید جدی مواجه شود و اگر در 7 هفته باقی‌مانده نتوانند 2 تیم نفتی خود را از منطقه خطر نجات بدهند، برای فصل آینده لیگ برتر (لیگ بیست‌وسوم) فقط یک نماینده از استان خوزستان در سطح اول فوتبال ‌ایران باقی می‌ماند و به جز فولاد خوزستان، دیگر نماینده‌ای از ‌این استان در لیگ برتر نخواهد بود.
* نقشه‌ای با تغییرات جالب
شمس‌آذر قزوین پنجشنبه مقابل سایپا تهران شکست خورد اما آن قدر شرایط سبزپوشان مناسب است که آن‌ها با وجود شکست، 11 امتیاز با تیم دوم جدول فاصله دارند و ‌این حاشیه امنیت باعث شده تا شاگردان سعید دقیقی بتوانند با خیالی آسوده‌تر در مسیر صعود به لیگ برتر قدم بردارند و اگر اتفاق خاصی در ‌این مسیر برای آن‌ها رخ ندهد و شمس‌آذری‌ها بتوانند روند خوب خود را حفظ کنند، اضافه شدن استان قزوین به جغرافیای لیگ برتر در فصل آینده چندان دور از ذهن نیست.
خیبر خرم‌آباد، سایپا تهران، فجرشهیدسپاسی شیراز، استقلال خوزستان و چادرملوی اردکان برای حضور در رتبه دوم جدول، رقابت تنگاتنگی را دارند که در ‌این میان فعلاً رتبه دوم جدول در اختیار خیبری‌ها است.
شاگردان پورموسوی در صورت صعود احتمالی به سطح اول فوتبال ‌ایران می‌توانند بار دیگر به شمار نمایندگان خوزستان بیفزایند و صعود سایپا هم می‌تواند باعث بیشتر شدن نمایندگان استان تهران در لیگ برتر شود اما اگر از میان خیبر خرم‌آباد، فجرشهیدسپاسی شیراز و چادرملوی اردکان یک تیم بتواند خود را به سطح اول فوتبال ‌ایران برساند، نقشه جغرافیایی لیگ برتر گسترده‌تر می‌شود و پهناوری بیشتری پیدا می‌کند. هنوز 8 هفته از رقابت‌های لیگ یک مانده و به نظر می‌رسد در 8 هفته باقی‌مانده، رقابت جذابی میان مدعیان برای رسیدن به سهمیه صعود به لیگ برتر همچنان پابرجا خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی