[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

شهردار شیراز: تحقق عدالت‌محوری در قطار شهری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر

تست گرم فاز یک خط دوم مترو شیراز انجام شد. این مراسم صبح دیروز سه شنبه 12 مردادماه با حضور شهردار شیراز، جمعی اعضای شورای اسلامی شهر، شماری از مدیران شهری و یاوران شورا با همراهی اصحاب رسانه در ایستگاه قهرمانان واقع در شهرک میانرود برگزار شد.
شهردار شیراز در این مراسم گفت: تأخیر در واریز ۵۰۰میلیارد تومان سهم اوراق مشارکت در بودجه سال ۹۹ باعث شد به افتتاح رسمی این ایستگاه در سه ماهه اول سال نرسیم. حیدر اسکندرپور با اشاره به اینکه روند برگزاری انتخابات خردادماه علت معطلی واریز اوراق مشارکت توسط بانک مرکزی به شهرداری شیراز است، اظهار کرد: پروژه خط ۲ مترو از فروردین تا تیرماه معلق ماند و ما عملاً ۴ ماه طلایی را به دلیل عدم واریز سهم اوراق مشارکت به پروژه مترو از دست دادیم. اسکندرپور با اشاره به پیشنهاد سهم ۷۰۰میلیارد تومانی مترو از اوراق مشارکت در بودجه ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: علی رغم تلاش همکاران در مترو و‌ شرایط سخت در حوزه مالی و تلاش پیمانکار، به هدف گذاری که داشتیم، نرسیدیم.
شهردار شیراز با اشاره به حجم به ریل گذاری بخش عظم چند ایستگاه خط ۲ مترو در سال ۹۹ تصریح کرد: عملیات برق بالاسری از ایستگاه عادل آباد تا امیرکبیر در اردیبهشت ماه انجام شد. اسکندرپور با نقد قضاوت‌های بدون اطلاعات کافی و آگاهی از پروژه‌های شهرداری عنوان کرد: در حالی که گفته می‌شود پروژه‌های بزرگ در این دوره مدیریت شهری افتتاح نشده است، در پیاده راه بابا کوهی حدود ۱۲میلیارد تومان هزینه شد و بالغ بر ۲هزار میلیارد تومان طی ۳ سال به پروژه مترو تزریق شده است، که می‌توانستیم چند پروژه اجرا کنیم.
همچنین پروژه خیابان کف سازی و آرام سازی خیابان ارم با وجود تبلیغات منفی با تعدیل ۲۰میلیارد هزینه اجرایی در بر داشت که حدود ۱۰۰ برابر اعتبار این پروژه در زیر زمین در ایستگاه میدان امام حسین(ع) و خط ۲ مترو هزینه شده است. اسکندرپور یادآور شد: برخی برای اینکه بر موج خبری سوار شوند، صحبت‌های خلاف واقع مطرح می‌کنند. به گفته شهردار شیراز  طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ عملیات اجرایی در خط ۲ مترو سه شیفت کاری ادامه داشت که باعث ثبت رکورد حفاری تونل در کشور شد. شهردار شیراز با اولویت خواندن مترو در حمل و نقل پاک کلان شهر شیراز، گفت: با راه اندازی خط ۲ مترو از جنوب شهر شیراز شهرک‌های پیرامونی می‌توانند از خدمات حمل و نقل سریع و ارزان بهره ببرند. شهردار شیراز با بیان اینکه میزان عملکرد و اعتبار هر ایستگاه مترو مانند ایستگاه بزرگ عادل آباد را می‌توان با پروژه‌های بزرگ دستگاه‌های دیگر مقایسه کرد و به عظمت پروژه پی برد، اشاره کرد: ایستگاه استقلال با آخرین تکنولوژی و توان در حال اجراست و این یعنی در شرایط تنگنا نیز می‌شود کار‌های بزرگ انجام داد. اگر سنگ اندازی‌ها نبود، ما امروز شاهد ایستگاه‌های 
تمام شده بودیم.
او عنوان کرد: ایستگاه میدان امام حسین(ع) مانند احداث یک شهر است و همزمان سه پروژه در حال انجام است، اما ما در این مسیر گاهی معطل ۵میلیارد تومان اعتبار برای تزریق پروژه بودیم و شرایط سختی را گذراندیم و با این محدودیت‌ها این پروژه به این نقطه رسیده است و این نشان رحمت الهی است.اسکندرپور با اینکه ما از جنگ تحمیلی با همت جوانان گذر کرده و پیروز شدیم، گفت: اگر با همین همت پیش رویم، چنین پروژه‌هایی در بدترین شرایط نیز اجرایی شده و به سرانجام می‌رسند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی