[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

بازگشت امید به بازار سهام، روزنامه شیراز نوین

شاخص کل در بازار بورس دیروز (چهارشنبه، ۱۳ مردادماه) ۳۰هزار و ۴۱۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک‌میلیون و ۴۰۶هزار واحد رسید.
به گزارش ایرنا، در معاملات دیروز بیش از ۹میلیارد و ۳۰۹میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۳هزار و ۸۴۷میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲هزار و ۵۷۴ واحد افزایش به ۴۰۳هزار و ۲۶۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۲۷ واحد رشد به ۲۵۴هزار و ۸۲۰ واحد رسید.
شاخص بازار اول ۲۲هزار و ۷۴۲ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹هزار و ۸۱۲ واحد رشد داشتند. علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با چهارهزار و ۱۳۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲هزار و ۶۳۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با یک‌هزار و ۹۰۳ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک‌هزار و ۶۶۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک‌هزار و ۶۶۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۶۲۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با یک‌هزار و ۴۱۶ واحد تأثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل ایران‌خودرو با ۲۲۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۵۰ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۸۷ واحد، پست بانک ایران (وپست) با ۷۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان رضوی (وسرضوی) با ۷۸ واحد، فولاژ آلیاژی ایران (فولاژ) با ۶۲ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۵۶ واحد و  گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۵۵ واحد تأثیر منفی بر شاخص بورس داشتند. 
بر پایه این گزارش، دیروز نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، ‌ملی صنایع مس ایران (فملی)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرایان (پترول) و ایران‌خودرو (خودرو) در نمادهای پُرتراکنش 
قرار داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی