[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

این کاربردهای قالب یخ را همه نمی‌دانند، روزنامه شیراز نوین

آماده سازی سس گوجه فرنگی
با زودتر آماده کردن هر چیزی، می‌‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. برای تهیه سس گوجه فرنگی خانگی می‌‌توانید از قالب‌های یخ استفاده کنید. 
برای این کار سس گوجه فرنگی خود را آماده کنید، آن را داخل مکعب‌ها بریزید و سپس منجمد کنید ،این‌گونه می‌‌توانید سس گوجه فرنگی منجمد خانگی را به مدت چندین ماه در فریزر نگهداری کنید و در صورت نیاز یک تکه از آن را استفاده کنید.
حفظ گیاهان تازه
با افزودن روغن زیتون به گیاهان و منجمد کردن آن‌ها می‌‌توانید گیاهان را تازه و در فضای کمی ‌‌نگه دارید. منجمد کردن گیاهان در روغن زیتون به کاهش برخی از سوختگی‌های فریزری که گیاهان مستعد آن هستند، کمک می‌‌کند.
درست کردن آب نبات‌های لقمه‌ای
آب نبات‌های خانگی بسیار خوشمزه هستند و درست کردن آن‌ها بسیار آسان است، مخصوصاً وقتی یک قالب آب نبات داشته باشید. اگر قالب ندارید می‌‌توانید از قالب‌های یخ استفاده کنید زیرا قالب‌های یخ اندازه مناسبی برای میان وعده‌ها و مهمانی‌ها هستند.
درست کردن پالت رنگ
اگر نقاش هستید یا بچه‌های کوچکی دارید که عاشق نقاشی هستند، می‌‌توانید از قالب‌های یخ قدیمی ‌‌به عنوان پالت رنگ استفاده کنید تا پاک‌سازی راحت‌تر انجام شود.
شما می‌‌توانید رنگ مورد نیاز بچه‌های خود را تقسیم کنید و از خرابکاری‌هایی که بر اثر استفاده از ظروف بزرگ‌تر رنگ وجود دارد جلوگیری کنید.
درست کردن سالاد میوه
فصل تابستان میوه‌های زیادی دارد که با چند دستورالعمل ساده می‌‌توان آن‌ها را نگهداری کرد. 
با استفاده از قالب‌های یخ، می‌‌توانید سالاد میوه منجمد درست کنید، برای این‌کار فقط میوه‌ها را با هم مخلوط کرده و قالب‌های یخ را پر کنید، هنگامی‌‌که منجمد شدند، یک دسر خوشمزه و خنک دارید.
نگهداری خمیر کوکی
درست کردن خمیر کوکی منجمد بسیار راحت و کم هزینه‌تر است و به شما امکان می‌‌دهد دقیقاً بدانید چه موادی در کوکی‌های شما وجود دارد. اگر خمیر منجمد را ترجیح می‌‌دهید، می‌‌توانید خمیر کلوچه را درست و در قالب‌های یخ، نگه دارید. قالب‌ها اندازه مناسبی دارند و پس از یخ زدگی، می‌‌توانید کوکی‌ها را ماه‌ها در کیسه فریزر نگهداری کنید.
درست کردن تکه شکلات یخی
شیر یا شیر نارگیل و بادام همراه با تکه‌های یخ شکلاتی یک نوشیدنی تازه و شاداب کننده است، فقط شکلات را که شامل قهوه، کاکائو، شیر و چند ماده دیگر است منجمد کرده و مکعب‌های شکلات را داخل کیسه فریزر یا ظرف درب دار ذخیره کنید. در صورت نوشیدن شیر چند قطعه یخ شکلاتی به آن اضافه کنید.
نگهداری غذای کودک
غذای کودک خیلی گران نیست اما بعضی از والدین نگران مواد تشکیل دهنده غذاهای آماده هستند، بنابراین می‌‌توانید غذای کودک خود را تهیه کنید تا مطمئن شویدکوچولوی شما چیزی جز غذای کاملاً طبیعی نمی‌‌خورد.
برای یخ زدن غذای خانگی کودک می‌‌توانید از قالب‌های یخ استفاده کنید تا مدت بیشتری تازه بماند. غذای کودک چندین ماه در فریزر می‌‌ماند و برای هر بار مصرف می‌‌توانید تکه‌ای از آن را بردارید.
تهیه میلک شیک
برای تهیه میلک شیک در خانه و سرو آن برای کودکان در قالب یخ بستنی را منجمد کنید و تکه‌های رنگی و خوشمزه بستنی را درون لیوان شیر بریزید تا کودک میل کند.
درست کردن یخ‌های گیاهی
تصور کنید نوشیدنی‌ها در تابستان وقتی مکعب‌های یخ گیاهی را به آن اضافه می‌‌کنید، چقدر زیبا به نظر می‌‌رسند. می‌‌توانید مکعب‌های دوست داشتنی از گل‌های یخ زده (که کاملاً خوراکی هستند) درست کرده و به لیموناد یا هر چیز نوشیدنی دیگری اضافه کنید.
انجماد قهوه
اگر عاشق قهوه یخ زده هستید، از قالب‌های یخ برای درست کردن حبه‌های قهوه استفاده کنید . هر وقت قهوه باقی می‌‌ماند داخل قالب‌های یخ بریزید تا یخ بزند. سپس تکه‌های قهوه را داخل کیسه فریزر ذخیره کرده و در صورت لزوم آن‌ها را بیرون بیاورید. این نیز روشی عالی برای خنک کردن قهوه‌ای است که ممکن است کمی‌‌ داغ باشد.
فریز تخم‌مرغ
اگر مقدار زیادی تخم‌مرغ دارید و نمی‌‌خواهید منقضی شود آن را داخل قالب‌های یخ بریزید و اجازه دهید تا یخ بزند. درصورت نیاز، فقط اجازه دهید که ذوب شوند (آن‌ها را داخل مایکروویو قرار ندهید وگرنه پخته می‌‌شوند) سپس به غذای مورد علاقه خود اضافه کنید. می‌‌توانید تخم‌مرغ کامل را داخل قالب بریزید یا زرده را از سفیده جدا کنید، پس از یخ زدن، آن‌ها را از قالب‌ها خارج کرده و در کیسه‌های فریزر نگهداری کنید.
قرص‌های شوینده خانگی
ماشین‌های ظرفشویی تا زمانی که از قرص‌های آن استفاده کنید عالی عمل می‌‌کنند اما می‌‌توانند کمی‌‌گران باشند. با این وجود می‌‌توانید از قالب‌های یخ قدیمی ‌‌برای درست کردن قرص‌های ماشین ظرفشویی استفاده کنید که نه تنها باعث درخشش ظروف می‌‌شود، بلکه باعث می‌‌شود بوی لیموترش تازه بگیرد. 
مواد را با هم ترکیب کنید، داخل قالب‌های یخ فشار دهید و سپس آن را در یک منطقه گرم و آفتابی بگذارید تا قرص‌ها خشک شود و در صورت نیاز در ظرف درب دار نگهداری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی