[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

تکمیل لیست انتظار مرگ ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۳۵۵هزار و ۹۰۰ نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۱۱۰هزار و ۷۹۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۳۱هزار و ۴۹۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید «حاج قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۳۱هزار و ۴۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۴هزار و ۴۶۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۵۵هزار و ۹۵۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز چهارهزار و ۱۸۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز جمعه و دیروز شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را پنج‌هزار و ۳۵۵ نفر اعلام کرد. معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۱۱هزار و ۶۸۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن اظهار کرد: تمامی تخت‌های بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و پشتیبان تکمیل شده و بیماران بسیاری در لیست انتظار بستری قرار دارند؛ بنابراین با توجه به شدت سرایت پذیری بالای کرونای دلتای هندی، راهی جز رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی نداریم. دکتر همتی با بیان اینکه تاکنون ۹۵۹هزار دوز واکسن علیه بیماری کووید ۱۹ به مردم فارس تزریق شده، افزود: در حال حاضر علاوه بر تزریق واکسن به گروه‌های در معرض خطر، افراد بالای ۵۱ سال نیز در برابر این بیماری واکسینه می‌شوند.
معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: کرونا دلتا به مراتب خطرناک تر از سوش‌های قبلی است که به راحتی می‌تواند خانواده‌ها را درگیر کند و ضرورت دارد تمام مردم استان اعم از افرادی که واکسینه شدند و یا در نوبت‌های واکسیناسیون قرار دارند، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و ترددهای غیرضروری و دوری از مراسم‌های عقد، عروسی و ترحیم را جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی