[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سینا فرزندان جهاد دانشگاهی هستند ، روزنامه شیراز نوین

محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس در گفت‌وگو با ایکنا، با تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی گفت: تشکیل جهاد دانشگاهی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران، به فرمان امام خمینی(ره) گامی بزرگ در جهت ارتقا و پیشرفت علم در کشور بود؛ چراکه با گذشت چندین دهه، شاهد فعالیت خوب و مؤثر این نهاد در جامعه هستیم.
وی افزود: با نگاهی در فعالیت این نهاد انقلابی می‌توان دریافت که جهاد دانشگاهی توانسته است خدمات علم را به سمت جامعه سوق دهد تا بتوان فناوری‌های نوین و به روز را با تکیه بر توان داخلی در این کشور عرضه کرد.
صحت با یادآوری برخی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف گفت: افتخارات و دستاوردهای علمی بی شمار جهاد دانشگاهی نظیر پژوهشکده رویان، مرکز درمان سرطان، درمان نازایی و... نشان دهنده عزمی راسخ و فعالیت جهادی برای اعتلای کشور است؛ لذا این نهاد توانسته کلمه «ما می‌توانیم» را به منصه ظهور بگذارد.
رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر اظهار کرد: آموزش و تربیت نیروی انقلابی، مؤمن و متخصص با توجه به نیازهای روز جامعه یکی دیگر از زمینه‌هایی است که جهادگران توانسته‌اند با تلاش مضاعف گامی نو در طلیعه گام دوم انقلاب بردارند.
وی به اقدامات اخیر جهاد دانشگاهی فارس به خصوص در عرصه راه‌اندازی پارک فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی اشاره کرد و گفت: تشکیل پارک فناوری صنایع نرم و صنایع فرهنگی گامی مهم در استان فارس، مهد فرهنگ کشور است؛ چراکه فعالان این حوزه می‌توانند بی‌دغدغه و با سامان دهی مناسب به فعالیت خودشان ادامه دهند‌ تا به رشدی مناسب برسند.
صحت تصریح کرد: جهاد دانشگاهی از ابتدای تشکیل رسالت و مأموریتش راه خود را درست تشخیص داده و در جهت تحقق آن به خوبی حرکت کرده است؛ لذا امیدواریم شاهد ظهور و بروز این نهاد انقلابی در توسعه همه جانبه کشور باشیم‌. مشاور فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس در ادامه به فعالیت‌های فرهنگی این نهاد اشاره کرد و گفت: توجه به معنویت و معرفت‌افزایی جامعه یکی از مهم‌ترین مأموریت‌هایی بود که از روز اول به عهده جهاد دانشگاهی گذاشته شد و طی این سال‌ها این نهاد همواره در این عرصه تلاش کرده است. وی جهاد دانشگاهی را نهادی موفق در عرصه ترویج فرهنگ اسلامی انقلابی توصیف کرد و افزود: جهاد دانشگاهی همچنین با راه‌اندازی سه خبرگزاری بزرگ ایسنا، ایکنا و سینا گام‌های مؤثری را در اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق به جامعه برمی‌دارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی