[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۲
  • دوره جدید

فارس سوگوار حسین(ع)، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس گفت: با استفاده از ظرفیت‌های بقاع متبرک فارس، جمعی از زندانیان جرائم غیرعمد در ایام محرم و صفر آزاد می‌شوند. حجت الاسلام صفری گرایی صبح دیروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با توضیح اینکه به نیت 34 بقعه شاخص فارس در ایام ماه محرم و صفر 34 زندانی جرائم غیرعمد آزاد می‌شوند، اظهار داشت: این روند از سال گذشته با آزادی ۲۷ زندانی آغاز شد و در دستور کار اوقاف و امور خیریه فارس قرار دارد. وی در نشست خبری سوگواره بصیرت عاشورایی که در سالن عترت اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار شد، گفت: سازمان اوقاف این طرح را در زمان محرم و صفر برگزار می‌کند که ویژه سوگواری در بقاع متبرکه و امامزادگان بوده و عزاداری‌های محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می‌شود. این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که 20 بقعه متبرکه خیمه «شمیم حسینی» را از محل اجرای نیت واقفان در راستای حمایت از هیئت‌های مذهبی مورد حمایت قرار می‌دهند، اضافه کرد: 25هزار هیئت مذهبی در سطح کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند. این رقم در فارس 2هزار و 500 است و دیروز دوشنبه ساعت هشت تا 12 و از ساعت 16 تا 20 در حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین(ع) مستقر بودند تا هیئت‌های مذهبی برای دریافت کمک به این حرم مطهر مراجعه کنند و از این تعداد یک‌هزار و 300 مورد آن سهم شیراز است.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس در بخش دیگری از سخنانش افزود: 128 بقعه متبرکه در فارس میزبان هیئت‌های مذهبی است و بالغ بر یکصد بقعه متبرکه به صورت ویژه برنامه عزاداری را آغاز می‌کنند. حجت الاسلام صفری گرایی با اشاره به اینکه از دیشب عزاداری‌ها آغاز شد، تأکید کرد: از یک هفته پیش چینش دکور را در دستور کار قرار داده ایم و دیروز پرچم گنبدهای حرم‌های مطهر امامزادگان(ع) تعویض شد و به رنگ عزا و سیاه درآمد. همچنین بیش از 6هزار نفر کادر اجرایی برگزاری مراسم در بقاع متبرکه و امامزادگان استان فعالیت دارند. وی با اشاره به اینکه 150 مبلغ را از شهر مبلغ قم به سراسر استان اعزام می‌کنیم، این عزیزان بومی استان هستند که در قم تحصیل می‌کنند و قرار شده به مناطق خودشان اعزام شوند، تأکید کرد: 150 نفر مبلغ بومی هم به سراسر فارس اعزام می‌شود. همچنین 50 هیئت مذهبی که فضای عزاداری ندارند، در فضای باز امامزادگان آماده می‌شوند و عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) را در این ایام اقامه می‌کنند.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس با تأکید بر اینکه 67 کانال فضای مجازی برای عزاداری هیئت‌های مذهبی در فضای مجازی راه اندازی شده است، اضافه کرد: در 2ماهه محرم و صفر 15هزار بسته معیشتی توزیع خواهیم کرد. همچنین در سال گذشته 2میلیارد و 700میلیون تومان از محل اجرای واقفان به بیمارستان‌های خط اول کرونا کمک کردیم و امسال بنا داریم در این 2 ماه میزان چهارمیلیارد تومان از محل اجرای واقفان برای حمایت از این بیمارستان‌ها تأمین کنیم که موضوعاتی نظیر تأمین کپسول اکسیژن و اطعام از جمله کارهای این ایام است. معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف فارس در پایان سخنان به انجام هماهنگی‌های لازم با نهاد امدادی و انتظامی برای برگزاری مراسمات در بقاع متبرکه و ارسال شیوه نامه‌های بهداشتی نیز اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی