[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ترخیص یکسره داروهای کرونا از پای پرواز، روزنامه شیراز نوین


معاون گمرک ایران اعلام کرد که در جلسه برگزار شده دیروز معاونان دادستان با نمایندگان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف، چندین تصمیم اتخاذ شد که یکی از آنها ترخیص هرچه سریع‌تر همه داروها و مواد اولیه دارویی مرتبط با کرونا تا پایان ساعات روز شنبه و حمل یکسره آنها از پای پرواز مانند واکسن کروناست.
مهرداد جمال ارونقی در حاشیه بازدید معاونان دادستان تهران از انبارها و سردخانه‌های گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز شنبه، از این به بعد داروهای مرتبط با کرونا و مواد اولیه مورد نیاز در این زمینه مانند واکسن به صورت یکسره از پای پرواز حمل و ترخیص خواهد شد و مراحل اداری ترخیص کالا پس از رسیدن آن به دست مراکز مورد نظر مانند بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و... انجام می‌گیرد.
وی افزود: یکی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده در جلسه دادستانی با نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و... که در محل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد این بود که تا پایان هفته تکلیف همه اقلام دارویی (به غیر از کرونا) موجود در سردخانه‌های گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) روشن شود. بر این اساس مقرر شد تا شنبه هفته آینده آمار و ارقام مرتبط با همه کالاهای مرتبط با حوزه دارو و بهداشت و درمان استخراج شده و موانع ترخیص آنها برطرف شود. از سویی دیگر کالاهای فراوانی به غیر از ملزومات بهداشتی و درمانی ماه‌هاست در گمرک باقی مانده که دادستانی دستور داد که تکلیف آنها را نیز طی یک ماه مشخص کنیم. وی تصریح کرد: گرچه همه کالاهایی که به گمرک وارد می‌شود باید هرچه سریع‌تر ترخیص شود، اما اقلام و کالاهای دارویی به ویژه در حوزه کرونا حتی یک روز هم نباید در گمرک باقی بمانند؛ چراکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمانی به آن نیاز دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم تا دیگر هیچ دارویی به ویژه در حوزه کرونا در انبارهای گمرک تخلیه نشود و همه آنها از پای پرواز به صورت حمل یکسره ترخیص شود. بنابراین همه صاحبان کالا از این به بعد می‌بایست در هنگام وارد شدن داروها و مواد اولیه دارویی مرتبط با کرونا در پای پرواز حضور داشته باشند و نسبت به ترخیص کالای خود در همان لحظه اقدام کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی