[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فارس خاموش شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: درصد مثبت شدن تست‌ها در استان ۴۰ درصد است و مسئله کمبود دارو برطرف شده و داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در استان فارس موجود است.
عبدالرضا قاسم‌پور بعدازظهر دیروز در ارتباط مجازی با خبرنگاران درباره آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و نحوه اجرای آن در استان فارس، اظهار داشت: هنوز ابلاغ مکتوب به استانداری‌ها نشده است، اما براساس آنچه مطرح شده، ممنوعیت تردد سراسری از ساعت 12 ظهر امروز یکشنبه تا روز جمعه 5 شهریورماه اعمال می‌شود. 
وی گفت: مجوزهایی که قبلاً از سوی فرمانداری‌ها صادر کردند، لغو شده و حق تردد وجود ندارد؛ خودروهای شخصی متخلف جریمه 2میلیون تومانی می‌شوند که برای اجرا در استان منتظر ابلاغ رسمی از سوی ستاد ملی هستیم. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه جریمه‌ها حتماً دریافت می‌شود، افزود: تعطیلی 6روزه از دوشنبه 25 مرداد تا شنبه 30 مرداد مصوب شده و طبیعی است که کارکنان باید از روز یکشنبه سر کار حاضر باشند. در این 6 روز ادارات، بانک‌ها، اصناف و مشاغل غیرضروری کاملاً تعطیل هستند. قاسم‌پور با بیان اینکه اداراتی که خدمات آنها برای مردم ضروری است و در صورت تعطیلی زندگی مردم مختل می‌شوند، باید با ظرفیت مشخص بر سر کار باشند و مابقی تعطیل هستند، بیان کرد: برای برخورد متخلفان و ناقضان پروتکل‌های بهداشتی همه دستگاه‌ها مکلف شدند به بهداشت و درمان کمک کنند. وی با اشاره به جلسه ستاد استانی در روز یکشنبه افزود: نظارت‌ها تشدید شده و باز هم شدت خواهیم بخشید، اما در مورد خودروهای شخصی ضمن افزایش مبلغ جریمه، مبادی ورودی استان از 4 جهت اصلی به شدت کنترل می‌شود، خودروها برگشت داده می‌شوند و جریمه هم برای آنها اعمال می‌شود. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: فعالیت مشاغل گروه یک نیز به شغل‌های بسیار ضروری تقلیل پیدا می‌کند و بر همین تعداد نیز نظارت‌ها با شدت انجام می‌شود. مابقی مشاغل گروه یک نیز که ضرورتی ندارد تعطیل می‌شوند. 
قاسم‌پور با بیان اینکه 33 شهرستان استان قرمز است، گفت: ضریب بستری و اشغال تخت‌ها در استان در تخت‌های عادی 107 درصد و در تخت‌های ویژه 97 درصد است و بیش از 5هزار بیمار در بیمارستان‌ها داریم که 3هزار نفر بستری دائم و 2هزار نفر بستری موقت هستند. وی با بیان اینکه درصد مثبت شدن تست‌ها در استان 40 درصد است، افزود: مسئله کمبود دارو برطرف شده، داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در استان فارس موجود است و از این جهت مشکلی وجود ندارد. مشکل سرم هم برطرف شده و در حال حاضر مشکل خاصی برای دارو نداریم. جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا درباره عزاداری‌ها نیز گفت: برگزاری عزاداری در فضای بسته و دسته روی ممنوع شد و سخت‌‌گیری‌های بیشتری هم اعمال می‌شود تا پروتکل‌ها بیشتر رعایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی