[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

واقعاً آب داغ پوست را پیر می‌کند؟، روزنامه شیراز نوین

همه افراد دوش آب گرم را برای گرفتن آرامش انتخاب می‌کنند اما آب گرم مضراتی برای پوست و موی شما دارد که ممکن است به آن توجهی نداشته باشید. به گزارش کارگر آنلاین، برای بسیاری از افراد هیچ چیزی آرامش بخش‌تر از دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم یا خوابیدن در وان نیست. این کار استرس را از بین می‌برد و به خوب خوابیدن کمک کرده و گرفتگی بینی را نیز رفع می‌کند. در طول زمستان بسیاری از افراد از دوش گرفتن با آب گرم برای رفع سرما لذت می‌برند.
آب داغ با خشک کردن پوست، آن را پیر می‌کند
حمام کردن و دوش گرفتن با آب داغ می‌تواند باعث شود که پوست ملتهب شده و درست مثل زمانی که آفتاب سوخته می‌شویم؛ دوش آب گرم منجر به قرمزی، خارش و حتی لایه‌برداری از پوست می‌شود. همچنین این کار تعادل طبیعی رطوبت پوست را به هم می‌ریزد و روغن‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌های طبیعی که پوست را سالم نگه می‌دارند از بین می‌برد.
پوست خشک با احتمال بیشتری دچار عفونت خواهد شد و همچنین این کار منجر به تولید بیش از حد روغن در بدن می‌شود که به علت تلاش پوست برای حفظ رطوبت خود است.
اگر دائماً با آب داغ دوش بگیرید؛ پوست شما خشک می‌شود و دچار خارش پوست و جوش خواهید شد و تمام این‌ها عاملی برای از بین رفتن جوانی و شادابی پوست خواهد بود، پس در واقع آب داغ با ایجاد کردن شرایط نامناسب برای پوست، آن را به سمت پیری می‌برد. دوش آب سرد یا ولرم، حتی چندبار در هفته می‌تواند پوست را مرطوب نگه دارد و به موها کمک کند که قوی و براق باقی بمانند. اگر بعد از حمام یا دوش گرفتن، پوست شما قرمز می‌شود؛ به این معنا است که آب خیلی داغ بوده است.
دوش آب گرم کدام یک از بیماری‌های پوستی را بدتر می‌کند؟
اگزما یکی از بیماری‌هایی است که به علت دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم به وجود می‌آید اما اگزما تنها بیماری نیست که آب گرم روی آن تأثیر منفی می‌گذارد بلکه پسوریازیس، آکنه، روزاسه و پوست بیش از حد خشک با دوش گرفتن‌های طولانی مدت و همراه با آب گرم بدتر می‌شوند زیرا گرمای زیاد مانع ترمیم پوست بیمار خواهد شد.
آیا دوش آب گرم به پوست سالم نیز آسیب می‌رساند؟
حتی اگر پوست خشکی ندارید، باز هم دوش آب گرم برای شما بی‌ضرر نیست. در رابطه با دوش گرفتن با آب گرم باید اعتدال را رعایت کنید زیرا دوش گرفتن با آب گرم موجب می‌شود تا چربی‌های مفید پوست شما از بین بروند و پوست‌تان کاملاً خشک شود و در نتیجه شما یک قدم به پیری پوست نزدیک‌تر شوید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی