[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

ارسال چاپگر سه بعدی به فضا برای ساخت و ساز، روزنامه شیراز نوین

در تازه ترین محموله ارسالی ناسا به فضا یک چاپگر سه بُعدی نیز گنجانده شده که وظیفه آن بررسی خاک ماه و مریخ در آینده برای امکان سنجی ساخت و ساز و حضور طولانی مدت در سیارات مذکور است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، ناسا برنامه‌ریزی‌های خود برای ایجاد سکونتگاه در سیارات مریخ و ماه را با جدیت دنبال می‌کند و قصد دارد خاک این دو سیاره را مورد بررسی و استفاده عملیاتی قرار دهد.
در آخرین مأموریت اعزام محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی دستگاه چاپگر سه بُعدی نیز گنجانده خواهد شد که هم با خاک و هم با سنگ‌های نه چندان مستحکم سازگاری دارد و می‌تواند بر روی ماه و سایر سیارات مشابه مستقر شود. این چاپگر موسوم به آر آر پی، با دیگر چاپگرهای سه بُعدی موجود سازگاری دارد و در صورت موفق بودن آزمایش‌ها بر روی آن و کسب اطمینان از استحکام امکان استفاده از آن در شرایط دشوار فراهم می‌شود.
چاپگر یادشده در آینده قادر خواهد بود برخی اجزای سکونتگاه‌های فضانوردان در ماه و مریخ را تولید و عرضه کند. از این طریق حجم مواد و مصالح ساختمانی که ناسا مجبور به انتقال آن‌ها به سیارات دیگر خواهد بود، کاهش می‌یابد، زیرا می‌توان از خاک این سیارات برای ساخت‌وساز استفاده کرد و از سوی دیگر جاذبه پایین سیارات یادشده هم یک نقطه مثبت خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی