[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

سینــمــا آبستن ملودرام، روزنامه شیراز نوین

در این گزارش با چند مورد از غمگین‌ترین فیلم‌های سینمایی جهان که ممکن است شما را به گریه بیندازند، آشنا می‌شوید. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی اوقات فقط به یک دلیل یک فیلم را برای تماشا کردن انتخاب می‌کنیم و آن دلیل هم فرار از شرایط ناراحت کننده‌ای است که در آن قرار داریم. برای مثال هر کسی که سراغ تماشای فیلم «جادوگر شهر اوز» می‌رود قطعاً دوست دارد بعد از تماشای فیلم احساس بهتری داشته باشد.کسی را پیدا نمی‌کنید که دوست داشته باشد فیلمی را ببیند و بعد از آن احساس بدی داشته باشد، اما گاهی همین فیلم‌ها هستند که مخاطبان را جذب می‌کنند، مخاطبانی که جرئت می‌کنند به تاریک‌ترین نقطه یک داستان سفر کنند. در اینجا قصد داریم فیلم‌هایی را معرفی کنیم که ممکن است از نظر روحی باعث آشفتگی شما شوند، اما در حین حال جذاب نیز باشند.
جاده: جان هلیکات با کارگردانی این فیلم سینمایی بر اساس رُمانی به نوشته کورمک مک‌کارتی، داستان پسا آخرالزمان را به پرده نقره‌ای کشانده و هیچ یک از فداکاری‌ها، رنج‌ها و غم‌های داستان اصلی را از قلم نینداخته است. داستان این فیلم سینمایی در مورد مردی با بازی ویگو مورتنسن و همین‌طور پسر نوجوانش است که سعی می‌کنند بدون اینکه خودشان را به کشتن بدهند در سرزمینی نابود شده سفر کنند.
رقصنده در تاریکی: این فیلم شاید یکی از احساسی‌ترین آثار موزیکالی است که تاکنون ساخته شده است. این فیلم سینمایی در مورد زنی مهاجر به نام سلما است که داستان زندگی او بعد از آنکه تلاش می‌کند هزینه درمان چشم‌های پسرش را تأمین کند، به یک داستان جنایی تبدیل می‌شود. ماجرا از این قرار است که او و پسرش به یک بیماری ارثی مبتلا هستند که باعث از دست رفتن بینایی آن‌ها می‌شود. سلما بخش زیادی از بینایی خود را از دست داده، اما تلاش می‌کند با عمل کردن پسرش از نابینا شدن او جلوگیری کند.
مدفن کرم‌های شب تاب: این انیمیشن ژاپنی، داستان دو خواهر و برادر یتیم را روایت می‌کند که مادرشان را از دست داده‌اند و اکنون سعی می‌کنند در دنیایی جنگ زده برای بقا تلاش کنند. بیشتر داستان پیرامون پسر بچه‌ای است که قصد دارد از خواهرش مراقبت کند و بعد از اقامت در خانه یکی از نزدیکانشان تصمیم می‌گیرند که به صورت مستقل زندگی کنند. این فیلم یکی از مؤثرترین آثار پروپاگاندا در ضد جنگ است.
خاکستر آنجلا : این فیلم که بر اساس کتاب خاطرات فرانک مک کورت ساخته شده و نامزد اسکار است، داستانی از فقر را روایت می‌کند و در مورد خانواده‌ای ایرلندی است که در جست‌وجوی یک زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت می‌کنند، اما نمی‌توانند به زندگی خود در این کشور ادامه دهند و مجبور می‌شوند به وطنشان در جمهوری ایرلند بازگردند.
مرثیه‌ای برای یک رؤیا: این فیلم به کارگردانی دارن آرونوفسکی، داستان کابوس چهار نفر را روایت می‌کند که به آرامی در قعر ناامیدی فرو می‌روند. این چهار شخصیت با انواع مختلف اعتیاد دست و پنجه  نرم می‌کنند. بازیگران این فیلم سینمایی جرد لتو، مارلون واینز، الن براستین و جنیفر کانلی هستند و شما را از یک داستان احساسی عبور می‌دهند. پایان این فیلم شاید یکی از رنج آورترین صحنه‌هایی باشد که تاکنون دیده‌اید.
پسری در پیژامه راه راه: وقتی در مقابل فیلمی در مورد هولوکاست می‌نشینید، دقیقاً می‌دانید که چه چیزی را تجربه خواهید کرد، اما قطعاً با دیدن فیلم «پسری در پیژامه راه راه» به کارگردانی مارک هرمانز و پایان غیرقابل انتظار آن شوکه خواهید شد. داستان در مورد دو پسر ۸ ساله است که یکی از آن‌ها طی جنگ جهانی دوم زندانی شده و دیگری فرزند یکی از فرماندهان آلمان نازی است. صحبت‌ها و ارتباط این دو پسر از پشت حصار‌ها فیلمی بسیار دیدنی را خلق کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی