[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

کشاورزی آب می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

محمدمهدی فروردین با اشاره به بازدیدهای نظارتی که زمان سرکشی به حوزه انتخابیه داشته است، گفت: مجلس یازدهم برای محرومیت زدایی، تلاش زیادی جهت ایجاد تغییرات در بودجه کرد. همچنین تلاش کردیم با فرمانداران و فرماندهان سپاه نقاط محروم به خصوص در حوزه آب را شناسایی و به آنها کمک کنیم تا معیشتشان تأمین شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت راه‌های منطقه یکی از معضلات مهم بود، عنوان کرد: جاده شیراز- عسلویه یک مسیر ترانزیتی است که از فیروزآباد عبور می‌کند اما از وضعیت ایمنی مناسب برخوردار نیست؛ لذا در این خصوص جلسات متعددی با وزیر راه و معاونان وی داشتیم و قرار است قطعه 2 و 3 پروژه فیروزآباد با حضور پیمانکار اجرا شود که البته نیاز به اعتباراتی دارد که نوبخت در جلسه ای قول آن را داده است.
وی در ادامه فیروزآباد، فراشبند و قیرو کارزین را از نقاط حاصلخیز کشور و دارای تنوع محصولات معرفی کرد و افزود: کشاورزی و باغداری از مهم ترین مسیرهای تأمین معیشت مردم منطقه است که سد سلمان این موضوع را با مشکل مواجه کرده است؛ به طوری که مردم منطقه از 700میلیون مترمکعب آب این سد سهمی نداشته و آب آن به مناطق جهرم، لارستان و خنج انتقال پیدا می‌کند که در این خصوص نیز با وزیر نیرو و جهاد کشاورزی رایزنی داشته ایم تا پایابی برای منطقه پیش بینی کنند. فروردین در ادامه با بیان اینکه شهر فیروزبند به عنوان قطب پزشکی منطقه است که بیماران از جم، کنگان و عسلویه به آن انتقال پیدا می‌کنند، یادآور شد: در شرایط کرونا به تجهیزات این بیمارستان کمک شد اما منطقه نیازمند سازمان انتقال خون است که زمینی هم برای آن در نظر داریم و خیران هم اعلام آمادگی کرده اند تا هرچه سریع تر این موضوع نیز حل و فصل شود.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس در ادامه با اشاره به کلنگ زنی و پیشرفت تنها 10 درصدی و رهاشدگی برخی پروژه‌های ورزشی در منطقه، اظهار کرد: در خصوص این موضوع با مسئولان مربوطه در وزارت ورزش از سطح کشوری تا استانی رایزنی داشته و حتی آنها را سر پروژه‌ها برده ایم تا بازدید کنند.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه مردم فراشبند احداث سد کوچکی است تا بتوانند آب شرب و کشاورزی خود را تأمین کنند که در این زمینه رایزنی صورت گرفته است. همچنین کارخانه کربنات سدیم توانسته حدود هزار و 200 نفر را مشغول به کار کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی