[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

آموزش‌وپرورش برنامه می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی فراکسیون شفافیت مجلس ضمن مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، تأکید کرد: مشکلات آموزش و پرورش مشکلات بزرگی است. انتظار بود برای رفع این مشکلات فردی بزرگ و با تجربه و با تخصص کافی و لازم در حیطه آموزش و پرورش معرفی شود که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.
به گزارش ایسنا، جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: قبل از مخالفت با وزیر پیشنهادی بگویم، تأکید می‌کنم که ای کاش طرح شفافیت تصویب شده بود تا اکنون مزایای این طرح برای مردم و کشور مشخص می‌شد. با امید به خدا عزیزانی که به این مهم اعتقاد دارند، رأی خودشان به وزرای پیشنهادی را به صورت شفاف ارائه خواهند داد.
وی افزود: وزارت آموزش و پرورش از کلیدی ترین و حساس ترین وزارتخانه‌ها می‌باشد. مشکلات این وزارتخانه به اندازه خودش حساس و بزرگ می‌باشد. نیروهایی که در این وزارتخانه فعالیت می‌کنند و فرهنگیان عزیز نیروهای بزرگ و فرهیخته ای هستند. مشکلاتی که گریبان گیر جامعه فرهیختگان و وزارت آموزش و پرورش است، بر کسی پوشیده نیست. از رتبه بندی معلمان و معیشت آنها تا کمبود ۳۰۰هزار نیروی معلم تا انتهای سال ۱۴۰۳و عزت این عزیزان، همچنین عدم اجرای سند تحول و… و از همه مهم تر تغییر نگاه از آموزش و پرورش به عنوان یک وزارتخانه انسان ساز به یک وزارتخانه مصرف گرا از جمله این مشکلات می‌باشد.
نماینده مردم مرودشت عنوان کرد: اینها مشکلات بزرگی است. انتظار بود برای رفع این مشکلات فردی بزرگ و با تجربه و با تخصص کافی و لازم در حیطه آموزش و پرورش معرفی شود که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.
رشیدی کوچی گفت: انتظار بود فردی معرفی شود که از بدنه خود آموزش و پرورش باشد و سلسله مراتب مدیریتی را یک به یک طی کرده باشد، به تنگناها و به مشکلات و به فرصت‌ها و چالش‌های وزارتخانه بزرگ آموزش و پرورش آگاهی داشته باشد. لازم نیست بگویم ولی امروز چشم صدهاهزار فرهنگی فرهیخته و دانشمند به این جلسه مجلس دوخته شده است. اگر امروز من رشیدی کوچی سخن می‌گویم بدون شک زبان گویای این عزیزان هستم.
وی ادامه داد: این عزیزان فرهنگی همه به نوعی دغدغه مند و نگران هستند و بعضاً شاید ناامید و عصبانی. من حقیقتاً شناخت آنچنانی نسبت به وزیر پیشنهادی نداشتم ولی در این مدت او را جوانی انقلابی، تحول خواه، دلسوز و خوش اخلاق یافتم. اما آیا این چهار گزینه جهت اداره وزارت آموزش و پرورش کافی است؟ قطعاً خیر. او قطعاً یکی از رویش‌های انقلاب است؛ به شرط آنکه در جایگاه خودش استفاده شود. ان شاء الله در آینده جزو نیروهای خوب برای کشور خواهد بود.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بیان کرد: آقای باغگلی عزیز شما تجربه و تخصص لازم و مورد نظر مجلس انقلابی را برای اداره این وزارتخانه ندارید. برنامه‌های شما بر واقعیات، مشکلات و مطالبات فرهنگیان منطبق نیست. این عدم انطباق به کشور، وزارت آموزش و پرورش و به دولت آقای رئیسی صدمه وارد 
خواهد کرد.
رشیدی کوچی ادامه داد: اگر بر مسند این وزارتخانه تکیه بزنید، بدنه آن با شما همکاری نخواهد کرد. هرچه عدم همراهی عمیق تر، مشکلات بیشتر می‌شود. شما در کارنامه کاری خود اشاره کردید که مدیریت مجموعه‌ای با ۷ یا ۸هزار دانش آموز را داشته‌اید، در حالی که حوزه انتخابیه اینجانب نزدیک به ۸هزار معلم و کادر آموزشی دارد. انتظار بود خودتان را از این معرفی کنار می‌کشیدید و کار به اینجا نمی‌کشید. ان شاءالله مجلس انقلابی با قدرت در برابر وزرایی که احتمال می‌دهد در آینده ناکارآمد باشد، می‌ایستد و به آنها رأی اعتماد نمی‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی