[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

جوان شیرازی قهرمان جهان شد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
پهلوان جوان و با اراده شیرازی، چندماه پیش در گفت‌وگو با شیراز نوین قول طلای جهان را داده بود و عصر دیروز توانست این وعده خود را عملی کند.
امیررضا ده بزرگی که در تابستان 98 و در شهر صوفیه بلغارستان موفق شده بود در وزن 48 کیلوگرم با شکست حریف آذربایجانی قهرمان نوجوانان جهان شود، این بار در شهر اوفا روسیه درخشید و با شکست نماینده ازبکستان به عنوان قهرمانی جوانان جهان دست یافت تا خود را به عنوان یکی از امیدهای جدی کسب مدال در بازی‌های آسیایی 2022 چین و المپیک 2024 پاریس مطرح کند.
همچنین در پایان مسابقات صبح سعید اسماعیلی در وزن 60 کیلوگرم و مرتضی القوسی در وزن 97 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
در وزن 60 کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور اول با نتیجه 2 بر 2  ادموند نازاریان قهرمان بزرگ‌سالان اروپا از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل مرت ایلبارس از ترکیه به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله با نتیجه 7 بر 4 از سد نورسلطان بازاربایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیلی در این مرحله به مصاف ارسلان بک سلیم اف از لهستان می‌رود.
در وزن 67 کیلوگرم دانیال سهرابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مغلوب دین کوشکار از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله یک چهارم نهایی، سهرابی از دور رقابت‌ها کنار رفت. در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول مقابل اوگنی بایدوسوف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد.
در وزن 82 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه 9 بر 5 و ضربه فنی فارس قالی از مصر را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل مارسل استرکنبورگ از هلند با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده‌ها را به‌دست آورد.
در وزن 97 کیلوگرم مرتضی القوسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مقابل ایگناس بوکاسکاس از لیتوانی به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر 1‌هایک خلویان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف پاول حلینچوک از بلاروس می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی