[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

گره کرونا با تعطیلی صنوف باز نمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق اصناف استان فارس گفت: به دنبال اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی ۶روزه کشور برای قطع زنجیره کرونا، ۹۸ درصد صنوف در استان با مصوبات و تصمیمات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا همکاری و 
همراهی کردند.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرنا، سید محمود هاشمی، افزود: طی یک هفته گذشته به جز مشاغل ضروری، از سایر مشاغل خواسته شده بود که فعالیت خود را متوقف کنند که این اتفاق افتاد و به جز مواردی بسیار اندک که منجر به تذکر یا پلمب صنف متخلف شد، سایر صنوف همکاری بسیار خوبی داشتند. وی ادامه داد: صنوف در هر مقطعی که نیاز شده همکاری لازم را داشته‌اند، اما اگر رعایت دستورالعمل‌ها فقط به صنوف ختم شود، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و زنجیره کرونا قطع نخواهد شد.
او اظهار داشت: ازدحام اصلی جمعیت که عامل اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شود، در ادارات و بانک‌هاست و باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.
رئیس اتاق اصناف استان فارس افزود: در زمان فعالیت صنوف ضروری و گروه یک به همه آنها اعلام شد که اولویت اصلی رعایت اصل فاصله گذاری و استفاده از ماسک است و به مراکز تجاری و پاساژها تأکید شد که به افراد فاقد ماسک در بدو ورود به این مراکز ماسک داده شود.
هاشمی گفت: بابت توقف فعالیت‌ها و تعطیلی، اصناف آسیب بسیار می‌بینند اما به خاطر حفظ سلامت شهروندان، صنوف این مشکلات را به جان خریدند تا این ویروس ریشه کن شود. اما انتظار است که سایر بخش‌ها و مجموعه‌ها هم رعایت کنند تا از بار فشاری که به صنوف وارد می‌شود، کاسته شود.
وی ادامه داد: طی هفته جاری و روزهای پیش رو نیز محدودیت‌های اخیر در خصوص فعالیت صنوف همچنان به قوت خود باقی است و فقط مشاغل گروه یک و مشاغل ضروری مجاز به فعالیت هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی