[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: به ترویج فرهنگ آزادگی نیازمندیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه دولت تمهیداتی اساسی برای رفع نیازهای خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان و ایثارگران اندیشیده است، گفت: ممکن است نشست و برخاست‌ها در قالب گفت‌وگوهای شفاهی چندان منجر به نتیجه مطلوب نشود، از همین رو در زمینه اشتغال و ایجاد مسکن برای خانواده شهدا ایثارگران و آزادگان عملاً سرمایه‌گذاری کردیم. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در نشستی صمیمی با جمعی از آزادگان دفاع مقدس ابراز داشت: آزادگان از آزادی و زندگی خود و خانواده‌هایشان گذشتند که آزادی و عزت را برای ملت و کشور به ارمغان آورند و از همین رو، درس مقاومت و ایثار را باید از آنان آموخت. 
وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس آینه تمام‌نمای مقاومت است، افزود: این روزها به‌شدت به توسعه و ترویج فرهنگ آزادگی نیازمندیم و تأکید مقام معظم رهبری نیز بر همین است. استاندار فارس خاطرنشان کرد: آزادگان، شهدا و ایثارگران بی هیچ چشمداشتی از هستی خود گذشتند و پایداری نظام مدیون این عزیزان است. دکتر رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از مسئولان در گذر زمان و پیچ و خم امور اداری ممکن است ارزش و ارج و قرب آزادگان را از یاد ببرند، گفت: از این فراموش کاری عذرخواهیم و واقعیت این است که هرگز این موضوع مورد غفلت مسئولان نبوده است. نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: در زمینه مسکن تفاهم‌نامه‌ای تنظیم شد و استانداری فارس قبول تعهد کرد که برای ساخت ۱۰هزار واحد مسکن، زمین تأمین کند که از این تعداد ۶هزار واحد را برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرده‌ایم و مابقی در سال آینده تأمین می‌شود. 
استاندار فارس اعلام کرد: تعهد یادشده برای تأمین زمین صورت پذیرفته ولی اینکه آیا مسکن ساخته شده یا خیر، در اختیار استانداری نبوده است؛ زیرا در این حوزه دو موضوع وجود دارد؛ یکی آورده متقاضیان و دیگری تسهیلاتی که بنیاد شهید و بانک ارائه می‌کنند. 
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرستان‌ها رویه واگذاری گروهی پیش گرفته شده است، ابراز داشت: این اقدام تجربه‌ای مثبت و موفق ارزیابی شده اما در کلان‌شهر شیراز به علت کمبود و فشار تقاضا بر روی زمین، امکان واگذاری گروهی وجود نداشت؛ در نتیجه سایت‌هایی را برای بلندمرتبه‌سازی تدارک دیدیم تا مشکل خانواده‌های شهدا، ایثارگران و آزادگان حل شود.  وی درباره اشتغال این خانواده‌ها نیز گفت: افزون بر قانون استخدامی مبنی بر به‌‎کارگیری درصد مشخصی از اعضای خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان، هر کارخانه اعم از بخش خصوصی یا دولتی سهمیه‌ این عزیزان را در اولویت قرار داده‌اند و از نظر تعدادی نیز آن را افزایش داده‌ایم. 
استاندار فارس با بیان اینکه به درخواست‌های تشکل‌های ایثارگری در تمامی حوزه‌ها پاسخ داده شده است، عنوان کرد: پاسخ‌گویی به این عزیزان در کمترین زمان ممکن در جلسه‌های مختلف بررسی و به آنها حتی به صورت موردی رسیدگی شده است. 
دکتر رحیمی ابراز داشت: استان فارس تنها استانی است که در زمینه اعطای جهیزیه به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) با کمک مستقیم دولت اقدام کرده است. او در همین زمینه به تأمین مسکن محرومان، مسکن بی‌سرپرستان و ایتام، زیر پوشش قراردادن ایتام، پیگیری توسط خیران و کمک‌های دولتی نیز اشاره کرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از ۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومان کمک‌های مؤمنانه از سوی مردم فارس در اختیار نیازمندان قرار گرفته است، افزود: فارس در این زمینه رتبه نخست اعطای کمک در کشور را به خود اختصاص داده است که بخش اعظم آن را استانداری و مجموعه فرمانداران تأمین کرده‌اند. 
نماینده عالی دولت در استان فارس وحدت رویه در اعطای خدمت را از دستاوردهای نظام دانست و بیان داشت: با وجود تحریم و شرایط دشوار اقتصادی و موانع دیگر در این حوزه تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم. تغییر دولت‌ها نباید برای آبادانی کشورمان تأثیر گذارد؛ زیرا همگی سرباز نظام هستیم؛ گاه در لباس مردم و گاه در لباس خدمتگزار آنان. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی