[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

رئیس پلیس فتا فارس: شهروند شیرازی قربانی وام شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی خبر داد که در یکی از سایت‌های تبلیغاتی به بهانه اعطای وام فوری با بهره 2 درصد از شاکی 10میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: مردی میانسال به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت با مشاهده آگهی با عنوان اعطای وام فوری با سود کم در یکی از سایت‌های مجازی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که در یکی از سایت‌ها با یک آگهی تحت عنوان وام 120میلیارد ریالی با سود 2 درصد برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، وی مبلغ 10میلیارد ریال وجه به بهانه‌های مختلف در چندین مرحله از من اخذ کرد و پس از آن دیگر جواب‌گوی تماس نبود. رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کارشناسان با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را در تهران شناسایی کنند، تصریح کرد: مأموران پس از اخذ نیابت قضائی به پایتخت اعزام و با همکاری کارکنان پلیس فتا مرکز فرد کلاهبردار را شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند و به شیراز انتقال دادند.
سرهنگ سلیمانی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری 10میلیارد ریالی از شاکی به بهانه اعطای وام 120میلیاردی اقرار کرد، گفت: وی در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد عنوان و به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت وام می‌کنند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده، هیچ مبلغی واریز نکنند.
وی عنوان داشت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 با کارشناسان در ارتباط باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی