[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

بازیکنان سابق برق و فجر در ترکیب اسکوچیچ، روزنامه شیراز نوین

دراگان اسکوچیچ اسامی 22 بازیکن را برای حضور در اردو اعلام کرد که در این میان نام سید حسین حسینی و فرشید اسماعیلی نیز به چشم می‌خورد. 
به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی از سوی سرمربی تیم ملی به شرح زیر اعلام شد:
سید حسین حسینی، محمدرضا اخباری، صابر حردانی، مهدی تیکدری، عارف آقاسی، آرمین سهرابیان، محمدحسین مرادمند، امید نورافکن، سعید آقایی، احمدرضا زنده روح، یاسین سلمانی، فرشید اسماعیلی، وحید امیری، مهدی ترابی، مهدی عبدی، امیرارسلان مطهری، شهریار مغانلو، فرشاد احمدزاده، سیاوش یزدانی، میلاد سرلک، محمد کریمی و زبیر نیک‌نفس.
سیدحسین حسینی دروازه‌بان شیرازی استقلال، فوتبال خود را از رده‌های پایه برق شیراز آغاز کرد و فرشید اسماعیلی هم که اصالتی هرمزگانی دارد، با فجرشهیدسپاسی به فوتبال کشور معرفی شد.
همچنین لژیونرها از چند روز بعد به اردو فراخوانده می‌شوند. 
تیم ملی باید خود را برای رقابت‌های انتخابی جام جهانی در مرحله دوم آماده کند. اولین بازی تیم ملی هم 11 شهریور در ورزشگاه آزادی مقابل سوریه است.
اما کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از لیست اخیر تیم ملی گفت که این فهرست فراتر از سلیقه رفته و از این بابت نگرانی وجود دارد.
علی اصغر مدیرروستا درباره نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال، اظهار داشت: هر لیستی که از سوی هر مربی اعلام می‌شود انتقاداتی به آن وارد است. یک سری افراد در این لیست‌ها جا می‌افتند و یک سری هم حضور دارند که نباید باشند. این موضوع به سلیقه سرمربی و کادر فنی برمی‌گردد. 
وی درباره حضور بازیکنان جدید در تیم ملی در غیاب لژیونرها، خاطرنشان کرد: این لیست فراتر از سلیقه رفته است. یک سری بازیکنان به تیم ملی دعوت شدند که احترام زیادی برای آن‌ها قائل هستم ولی آن‌ها در تیم‌های خودشان هم مشکل دارند و واقعاً شایستگی حضور در تیم ملی را نداشتند. 
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال با تأکید دوباره به اینکه «ارائه هر لیستی با انتقاداتی همراه است» عنوان کرد: امیدوارم لژیونر‌ها و بازیکنان توانمندتر به تیم ملی اضافه شوند و این شرایط پوشش داده شود.
مدیرروستا ادامه داد: این‌طور نیست که فقط بازیکنان 6-5 تیم اول را دعوت کنیم. بازیکنان دیگری در باشگاه‌های دیگر حضور داشتند که می‌توانستند در این لیست باشند. این بی‌انصافی است و فکر می‌کنم در حق سایر بازیکنان اجحاف شده است، حداقل برای نفرات آماده تیم‌های ششم تا دهم. به طور مثال تیم خودمان را می‌گویم، از پیکان می‌توانست بازیکنی دعوت شود، همچنین از دیگر تیم‌ها مثل آلومینیوم.
سرپرست تیم پیکان عنوان کرد: خیلی از بازیکنان سایر تیم‌ها نسبت به نفرات لیست تیم ملی عملکرد و شرایط بهتری داشتند و می‌توانستند در این لیستی که لژیونرها نیستند حضور داشته باشند. امیدوارم این موضوع بررسی شود. 
مدیرروستا درباره اینکه منظورش از بررسی شدن موضوع چیست، گفت: ناراحتی و نگرانی من نقش مدیر برنامه‌ها -یا هر اسم دیگری که دارند- در دعوت نفرات تیم ملی است. بازیکن وقتی مُهر تیم ملی روی اسمش می‌خورد، مبلغ قراردادش بالا می‌رود. درباره لیست تیم ملی این احساس را دارم و امیدوارم اشتباه کرده باشم.  
وی درباره وضعیت کلی تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی، خاطرنشان کرد: بازیکنان خیلی خوبی داریم و امیدوارم صعود به جام جهانی تنها ملاک موفقیت فدراسیون فوتبال نباشد. اخیراً همیشه به جام‌جهانی رفته‌ایم و الآن باید ملاک و معیارمان صعود به مرحله دوم جام جهانی باشد. باید این برنامه‌ریزی در فدراسیون و افکار شخص عزیزی خادم وجود داشته باشد. در این صورت است که فوتبال ما می‌تواند پیشرفت کند وگرنه اینکه نفراتی را به تیم ملی دعوت کنیم که مُهر ملی روی اسم آن‌ها بخورد، این در جا زدن است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی