[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

اهداف صنعت اشتغال‌زایی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، 55 طرح عمرانی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی فارس افتتاح می‌شود.
احد فتوحی در حاشیه بهره برداری از طرح نیروگاه برق مولد مقیاس کوچک در شهرک صنعتی بزرگ شیراز که با حضور استاندار فارس برگزار شد، افزود: در هفته دولت امسال 55 طرح عمرانی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی سراسر استان با اعتبار هزار و ۴۶۰میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسند.
وی افزود: از این تعداد ۴۰ طرح مربوط به بخش عمرانی و زیرساختی شهرک‌های صنعتی و 15 طرح نیز مربوط به افتتاح واحد‌های تولیدی و کارخانجات صنعتی است که با بهره برداری از آنها برای 220 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
فتوحی بهره برداری از دو نیروگاه گازی مولد کوچک مقیاس برق در شهرک‌های صنعتی بزرگ شیراز و قیروکارزین به ظرفیت جمعاً 10 مگاوات و یک نیروگاه برق خورشیدی به ظرفیت 500 کیلووات، سه واحد بسته بندی مواد غذایی و خشکبار، یک واحد سردخانه، دو واحد تولید بتن آماده، واحد تولید تجهیزات پزشکی، زغال آماده، انواع سس غذایی، صنایع چوب، تولید سبد میوه و انواع نوشیدنی‌ها را از مهم‌ترین طرح‌های تولیدی و صنعتی اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری جمعاً ۱۰۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به مرحله بهره برداری رسیده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی و زیرساختی را اجرای شبکه داخلی گاز در شهرک‌های صنعتی کوه‌چنار و تنگ حنا، طرح‌های زیرسازی، روسازی و آسفالت در شهرک‌های صنعتی آباده داراب، زرین دشت، کوثر جهرم، رستم، سروستان2، فراشبند و بزرگ شیراز، احداث شبکه روشنایی در شهرک‌های صنعتی فیروزآباد، اقلید1، تکمیل شبکه داخلی فشار متوسط برق شهرک صنعتی نی‌ریز و شبکه داخلی 20 کیلو ولت شهرک صنعتی شیراز، شبکه توزیع آب شهرک صنعتی ارسنجان، شبکه فاضلاب شهرک صنعتی لار و پاسارگاد، مخزن آب شهرک صنعتی فسا، تکمیل خط انتقال آب شهرک صنعتی سروستان و... اعلام کرد و گفت: این طرح‌ها در مجموع با اعتبار 460میلیارد ریالی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان اجرا شده است.
بر اساس این گزارش، دیروز و با حضور استاندار فارس نیروگاه برق کوچک مقیاس برق رعد فرازان فارس با ظرفیت تولید ۵ مگاوات برق در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به بهره برداری رسید.‌ نیروگاهی که با سرمایه گذاری ۴۰۰میلیارد ریالی بخش خصوصی راه اندازی شده، برای ده نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی