[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

خروج رمزارزها از مدار، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: در پنج ماهه‌ نخست سال جاری، 1026 دستگاه رمزارز غیرمجاز کشف و شناسایی شد که این اقدام، صرفه جویی بیش از 2500 کیلووات برق را به همراه داشت. احمدرضا خسروی با اعلام این خبر افزود: در سال 99 نیز تعداد 674 دستگاه رمزارز غیرمجاز در سطح استان کشف شد.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های استخراج غیرمجاز رمزارز یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش غیرمجاز مصرف برق بوده و همچنین سبب تضییع حقوق مشترکان می‌شود، اظهار داشت: این شرکت مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها در استان را به صورت جدی و مستمردر دستورکار خود قرار داده که تاکنون به نتایج مطلوبی نیز دست یافته ایم.
وی برگزاری چندین مورد اقدام فراگیر با هدف ردیابی و کشف دستگاه‌های استخراج غیرمجاز رمزارز، تشکیل گروه‌های ویژه جهت بررسی میدانی و شناسایی محل‌های نصب این دستگاه‌ها، هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوز جهت ورود به مراکز استقرار رمزارز غیرمجاز و... را ازجمله اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در زمینه شناسایی و برخورد با مراکز تولید رمزارز غیرمجاز عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه سخنان خود بر مقابله جدی با افرادی که منازل، کارگاه‌ها، دامداری‌ها، چاه‌های کشاورزی و سایر اماکن تجاری، عمومی و اداری را به مراکز استخراج غیرقانونی رمزارزها تبدیل کرده اند، تأکید کرد و یادآور شد: مالکانی که قصد اجاره منزل، مغازه، کارگاه، دامداری، چاه‌ کشاورزی و سایر املاک خود را دارند، توجه داشته باشند در صورتی که مستأجر در ملک اجاره ای اقدام به نصب و استفاده از دستگاه‌های استخراج رمزارز غیرمجاز نماید، علاوه بر اعمال جریمه‌های در نظر گرفته شده روی صورت‌حساب برق مصرفی اشتراک برق، تبعات قانونی این موضوع متوجه مالک انشعاب است. خسروی در خاتمه سخنان خود تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از طریق شماره 113 ستاد خبری وزارت اطلاعات، شماره 114 ستاد خبری اطلاعات سپاه، سامانه «سمات» شرکت توانیر به آدرس
www.tavanir.org.ir/samaat و ثبت گزارش یا ارسال پیامک به شماره: 3000290157 و شماره فضای مجازی 09916672483 دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارزها را معرفی نمایند و از پاداش میلیونی تا سقف 20میلیون تومان مطابق دستورالعمل، بهره مند گردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی