[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

ریل شیراز به بوشهر متصل می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: در دور دوم سفر آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور به استان که ممکن است نیمه نخست امسال انجام شود، مسائل و مشکلات اساسی استان طرح و دنبال خواهد شد. محمود رضایی کوچی افزود: تیم‌های تخصصی، شوراهای راهبردی و مدیران اجرایی و کادر حوزه عمرانی موظف شده اند که مشکلات اساسی استان را در حوزه‌های مختلف شناسایی کنند.
وی ادامه داد: در دور دوم سفر تمامی حوزه‌ها از جمله بهداشت و درمان، آب، گاز، راه و راه‌آهن، مسکن و بهسازی روستایی به عنوان اولویت‌های مهم دنبال خواهد شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بیان کرد: در حوزه بهسازی روستایی سال گذشته افزون بر ۲میلیون مترمربع آسفالت روستایی در اکثر شهرستان‌های استان داشتیم که اقدامی بی‌سابقه بود.
رضایی کوچی افزود: در بحث گازرسانی به روستاها و شهرهای کوچک استان و همچنین در حوزه آب‌رسانی به روستاها پارسال یک اتفاق بی‌نظیر در استان روی داد. وی ادامه داد: در سفر دوم علاوه بر پیگیری برای تخصیص اعتبار به پروژه‌های نیمه‌تمام سفر اول، تصویب و تخصیص اعتبار به پروژه‌های اولویت‌دار جدید در حوزه‌های مختلف نیز دنبال خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در حوزه عمرانی سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در استان بودیم که از جمله می‌توان به تخصیص حدود ۶۰هزار میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن شیراز- بوشهر به عنوان یک اقدام اساسی اشاره کرد و هم اینک پروژه از سمت ۲ استان در حال اجراست.
رضایی کوچی افزود: در حوزه گازرسانی نیز تمام شهرستان‌های ما در حال تبدیل شدن به شهرستان سبز هستند و تقریباً گازرسانی به تمام شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان در حال اتمام است.
وی ادامه داد: در بحث آب‌رسانی نیز پروژه‌های بزرگی مانند آب‌رسانی به منطقه لارستان به ویژه منطقه بیرم و آب‌رسانی به ۲۰۰ روستای دیگر در دستور کار قرار گرفته است. در جریان سفر ۲۲ مهرماه سال ۱۴۰۰ آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به استان فارس در بخش اول ۱۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر 7هزار میلیارد تومان به تصویب رسید و در ادامه حدود ۱۸ پروژه نیز در قالب متمم و با اعتباری افزون بر ۸۱۱میلیارد تومان مصوب شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی